Fundacja Arka

Bydgoszcz

Projekt Arki

Przypominamy o trwającym projekcie:

 

plakat 2022 2024

Harmonogram

Kochani Arkowicze, prezentujemy harmonogram październikowy... H10 2022

Wizyta w Inspektoracie Sił Zbrojnych

Wizyta w Inspektoracie Sił Zbrojnych

 

     Podopieczni Fundacji Arka to osoby otwarte i gotowe do działania. Kolejnym krokiem w naszym rozwoju była wizyta w bydgoskim Klubie Inspektoriatu Wsparcia Sił Zbrojnych. Spotkanie odbyło się 3 sierpnia bieżącego roku. Co robiliśmy w tak specyficznym i inspirującym miejscu? Otóż rozwijaliśmy i pomnażaliśmy talenty wokalne. Oczywiście repertuar dopasowany został do kontekstu. Za nami wspólne śpiewanie pieśni i piosenek na tzw. „wojskową nutę”, pod czujnym i profesjonalnym okiem naszej Miłki – Ludmiły Małeckiej. Spisaliśmy się śpiewająco. Był to również czas dobrych wspomnień i ciekawych rozmów.

 

 

 

2022 08 03 wojsko05

 

 

 

 

2022 08 03 wojsko08

 

 

 

 

2022 08 03 wojsko01

2022 08 03 wojsko06

 

 

Projekt

 Kochani Arkowicze, powracamy do Was po przerwie wakacyjnej, z nową energią i informacjami. Oto kilka ważnych załączników, dotyczących naszego projektu. Informowaliśmy o nim już wcześniej na stronie, ale chętnie podzielimy się z Wami wieściami, dotyczącymi aktualnego przebiegu działań projektowych. Pozdrawiamy słonecznie! Niech moc będzie z Wami!

 

Regulamin 2022

Harmonogram 2022 04P Kwiecien

 

 

 

 

 

Harmonogram 2022 09P Wrzesien 2

 

 

 

 

 

 

Błogosławieństwo....

Drodzy i Kochani Arkowicze,

     W środę 6 lipca przybył do nas zaprzyjaźniony Kapłan, który mocą swojej posługi udzielił Błogosławieństwa nie tylko nam, ale też zakątkom budynku, w którym mamy siedzibę. Mogliśmy więc złożyć w Boże Dłonie to wszystko, co przed nami. Przy okazji tego niezwykłego spotkania nasunęły mi się refleksje, którymi pragnę się podzielić. Uczestnictwo w akcie poświęcenia konfrontuje nas z bardzo konkretnym rytuałem, nad którym zdarza się przejść bezrefleksyjnie, a przecież to taki widzialny znak Niewidzialnej Łaski.

     Z drugiej strony pojawiło się we mnie pytanie, czy gdyby do wspomnianego spotkania nie doszło, to czy Pan Bóg odmówił by nam swego słonecznego i miłosnego Spojrzenia? Mam nadzieję, że w tym momencie wszyscy Czytający mocno, głośno i zdecydowanie zaprzeczają. Przecież patrząc wstecz na działania fundacyjne i te niby „przypadkowe” zbiegi okoliczności, widać, jak bardzo warkocz Bożej Łaski spleciony jest z nami, jak wiele dobra wydarzyło się przez inicjatywy, które na początku nie wróżyły powodzenia. Jak wiele ludzi, którzy skrupulatnie po dziś dzień ukrywają anielskie skrzydła pod swetrem, stanęło w naszych progach… Jak bardzo jesteśmy potrzebni, choć wydaje się nieraz, że kolejnego wyjazdu do Tryszczyna (na przykład), już na pewno nie da się zorganizować :) . No więc po co Błogosławieństwo ludzi i miejsca? – ktoś mógłby zapytać…. Po to, abyśmy jeszcze głębiej nauczyli się przyjmować Dobroć od Tego, Który jest Dobrocią i Radością samą. Który nieustannie pragnie nas wspierać i ochraniać. Ponieważ wierzymy głęboko, że te Boże Pocałunki dotknęły także Waszych pięknych serc…

 

 

 

 

Kiedy Miłość znajduje nas w codzienności...

Drodzy i Kochani Arkowicze,

 

Spieszę, by ogłosić - także tutaj - na stronie cudowną wiadomość! Otóż, nasi Podopieczni pozwolili odnależć się Miłości! Wydarzenie miało miejsce 30 kwietnia bieżącego roku.  Myślę, że to najpiękniejszy i najbardziej odważny moment w życiu, by wspólnie podjąć codzienność, która przecież nie należy do łatwych, a przy tym poznawać siebie, budować bliskość, przyjmować to, co w nas piękne, ale i to, co kruche i niedoskonałe... Tym samym życzymy właśnie takich - szerokich i otwartych na siebie Serc, które razem przezwyciężą przeciwności, wielu radości, spełnienia marzeń i Miłości każdego dnia większej i dojrzalszej, a także zdrówka i realizacji tego wszystkiego, co możemy nazwać Wspólnym Pięknem!

 

 

 

 

 

Kapelusze podbijają świat...

Tym razem krótka relacja z czasu, który spędziliśmy na Wyspie Młyńskiej. Pięknie się tam zaprezentowała nasza grupa taneczna, która pokazała wszystkim pełne gracji i wdzięku tańce. Poniżej krótka foto-relacja. Sami przyznajcie, że elegancko się prezentują :) Za nami wiele atrakcji. Jak widać spotkaliśmy Misia Pandę, nie zabrakło żołnierzy i naszych ujęć w tańcu. Możemy śmiało powiedzieć, że integracja przebiegła wzorowo i z ogromną dozą radości... :)

 

 

 

 

 

Kapelusze... kapelusze...

 W sobotę – 11 czerwca – na ulicach Bydgoszczy mogliśmy oglądać barwny przemarsz kapeluszowy, który zainaugurował tegoroczną SENIORIADĘ. Nie zabrakło tam również naszych – pięknie prezentujących się – Przedstawicielek... A kto nie widział, niech żałuje!! Przecież urok osobisty i wdzięk naszych Pań odzianych w kapelusze to zaledwie cząstka piękna, którą przekazujemy. Przede wszystkim nasz udział to podkreślenie tego, że wbrew przeciwnościom potrafimy się cieszyć. Nieść radość temu światu, który zdaje się sprzeniewierzać radości, ukazywać chęć życia tam, gdzie może dominować zniechęcenie, wnosić energię i kolory wprost w szarość życia, na którą niejednokrotnie lubimy się uskarżać. Zatem zapraszamy do obejrzenia pięknych zdjęć i cóż dodać… Bierzmy przykład!

 

287204816 547416393698450 9218661061404325760 n

287643892 362301935967675 100009192656791434 n

 

287589343 1066353407596977 1736454377385764284 n

 

Projekt Arki

Arka w mediach: Magazyn miejski z dnia 14 kwietnia 2022 r.

Drodzy Arkowicze,

po raz kolejny zaznaczyliśmy naszą obecność w świecie mediów. Wierzymy, że ślad. który pozostawiliśmy wnosi dużo pozytywnych emocji i wzbudza nadzieję. Przede wszystkim jednak pokazujemy w jaki sposób przełamywać bariery fizyczne i psychiczne. Naszą misją jest odpowiedź na pytanie: Można? Ależ tak!  Zapraszamy Was do obejrzenia materiału. Link poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=Z-By_wy1xHQ

 

Zapraszamy do dzielenia się wrażeniami i refleksjami! 

 

Pani Basia

Życzenia Wielkanocne

Drodzy Arkowicze, spieszymy do Was z życzeniami Radosnych Świąt Wielkanocnych. Nie chcemy jednak, by powyższe zdanie pozostało utartym sloganem. Przed nami czas, kiedy to dotykamy Tajemnicy Zwycięstwa Życia nad Śmiercią… A Życie ma tyle odcieni i możliwości. Nawet jeśli świat przynosi nam nowe odsłony bólu i cierpienia, kiedy zderzamy się z potężnymi mechanizmami zła, przemocy, strachu i beznadziei. Nie zmienia to jednak faktu, że posiadamy w sobie nieskończone pokłady dobroci, nadziei i kreatywności. Nosimy w sobie radość, czasem nieco zapomnianą, porzuconą w codziennej gonitwie, albo stłamszoną przez ponure myśli. A przecież ona w nas nadal jest! Czeka na „swoją kolej”. Pragnie w nas znowu zakwitnąć jak złociste kwiatki na gałązkach forsycji. Radość przecież ma różne rozmiary. Bywa wielka, średnia i zupełnie mała. Radość jest wymagająca. Prosi nas byśmy zachowywali się jak Koneserzy, którzy potrafią smakować życie, a nie jak Ci, którzy biegną po nim galopem, „na łeb na szyję” z coraz większym znużeniem i zniechęceniem. Niech więc tegoroczna Wielkanoc pomnoży nasze zasoby radości, szczęścia i uśmiechu. Niech Zmartwychwstały Bóg – Dawca Wszelkiej Radości - ucałuje Wasze SERCA!!!

 

Barbara Olszewska, Iwona Skorupska, Emilia Glugla

 

 

 

 

Projekt - zaproszenie

plakatpaula

Dzień Osób Zespołem Downa

Było nam miło gościć w dniu dzisiejszym w Urzędzie wojewódzkim z okazji obchodów Światowego Dnia zespołu Downa. Rozpoczęliśmy w sobotę udziałem w uroczystej mszy św w Katedrze Bydgoskiej pod przewodnictwem księdza Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Dzisiaj podziwialiśmy prowadzenie uroczystości przez bohaterów dnia dzisiejszego jak również pokaz tańca ludowego przygotowany przez zespół tańca Ziemi Bydgoskiej wraz z Dziecięcym graffitti. Brawo !!!

 

Barbara Olszewska

 

 

 

 

 

Solidarni z Ukrainą

Obok tego co dzieje się za naszą granicą nie można przejść obojętnie.

Strach, szok, niedowierzanie, przerażenie, ból, cierpienie - to emocje, które towarzyszą naszym ukraińskim sąsiadom od kilku dni. Ale są dzielni. Walczą.

A my ich podziwiamy i wspieramy cały sercami, gestami, myślami, modlitwami. Na każdym kroku pokazujemy, że ludzka krzywda nie jest nam obojętna. Każdy pomaga jak umie, może i potrafi. I to jest w całej tej sytuacji najpiękniejsze.

Jako fundacja również stanowczo sprzeciwiamy się tej wojnie. Gorąco zachęcamy do pomocy Ukrainie. Każda pomoc się liczy.

 

 

Prośba o wsparcie w ramach 1 %

Serdecznie prosimy o 1% 😃

Grosik do grosika i zrobi się duuużo grosików, z których będziemy mogli pomagać naszym Cudownym Niepełnosprawnym.

KRS 0000294020

DZIĘKUJEMY!!! ❤

 

Fundacja Arka Bydgoszcz

 

Ostatki w Arce :)

Okres zimowych balów i zabaw dobiega końca . Ostatnie dni karnawału zawsze  świętowano najhuczniej. Zwyczajowo najgorętsza zabawa zaczynała się w Tłusty Czwartek a kończyła we wtorek przed Środą Popielcową. W Arce zamiast tłustego czwartku mieliśmy  swoją „Tłustą środę” Całą ekipą zjawiliśmy się w „Tobiaszu” i przeżywaliśmy razem „Lata 20- te lata  30- te” W klimat tamtych lat wprowadzili nas Ludmiła Małecka i Artur Grudziński i oczywiści my  sami przybywając na spotkanie w strojach z epoki.

Ponieważ na Arce nie tylko się bawimy ale i pracujemy więc  każdy musiał zaśpiewać  z Miłką i Arturem piosenkę  z tamy lat . Zatańczyliśmy nawet charlestona . Teraz możemy zaśpiewać:  „....Lata dwudzieste lata trzydzieste Kiedyś dla wzruszeń będą pretekstem”

Przed nami następne spotkanie. Przeżywać będziemy lata 50 i 60 te . Już się nie mogę się doczekać

Dziękujemy Restauracji Tobiasz za  miłe przyjęcie i za przygotowaną niespodziankę.

 

 

Kasia

Noworocznie… Czyli o tym, że w sercu można zmieścić radości, smutki i wielką nadzieję…

Kochani Arkowicze,

 

za nami już kilka dni Nowego Roku. Mamy nadzieję, że zaczął się dla Was pomyślnie i pozwala Wam rozwijać nadzieję. Rzeczywistość wokół nas nie jest łatwa. Właściwie możemy śmiało powiedzieć, że powodów do smutku istnieje całkiem sporo. Jednak natrafiłam na pewne zdanie, które bardzo mnie zainspirowało, mianowicie:  Światło najbardziej widoczne jest pośród ciemności. Proste i prawdziwe! Pewnie każdy z nas posiada takie przestrzenie w sercu, które są trudem, zmartwieniem, przeszkodą, walką… A jednak wszystko to, może stać się miejscem, w którym mocniej rozbłyśnie nasze wewnętrzne światło… I tego pragniemy Wam i sobie  życzyć, bądźmy Światłem! Rozjaśniajmy i  ocieplajmy  świat swoją radością, uśmiechem, pasją, życzliwością, prostotą serca. Twórzmy i kierujmy nasze oczy w stronę Piękna, w stronę tego, co właściwe i dobre. W stronę tego, co proste i tak bardzo nam wszystkim potrzebne, a więc w stronę relacji, wsparcia, wzajemnej pomocy i umocnienia. Jasne, że wokół pełno haseł w stylu: Nowy Rok – nowy(a) ja. I tego też życzymy Sobie i Wam – jeśli powzięliśmy  postanowienia noworoczne, niech sił przybywa do ich realizacji. Ale… Może po prostu podziękujmy sobie nawzajem za przeżycie, a czasem wręcz przetrwanie mijających 12 miesięcy, które wiele nas wszystkich kosztowały. Choć przecież nie brakowało chwil pięknych i wzruszających.

     Jak wiecie, miniony rok obfitował w Fundacji w wiele wydarzeń, zarówno tych, z których możemy być dumni, jak choćby spektakl teatralno muzyczny "Nasze serca są pełne miłości do Ojczyzny" .Pierwsza nagroda w kategorii teatr w X  Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Osób niepełnosprawnych pt. Dwa  serca jedna miłość Ojczyzna zorganizowanym Przez Fundację Wiatrak z Bydgoszczy. Dalej: "Więc choć pomaluj mój świat"- przygotowanie wydarzenia artystycznego podczas kolejnych  warsztatów teatralno- malarskich w Tryszczynie.Wydanie ksiązki Listy do....Agnieszki Michalik która ma sprawić ze po jej lekturze zatrzymamy się w biegu i docenimy piękno świata. Kolejnymi wydarzeniami były działania artystyczne czyli „Bydgoskie Arte fakty" wystawa malarstwa w Bydgoskim Centrum organizacji Pozarządowych i Wolontariatu czy  Kujawsko Pomorskie reminiscencje - wystawa prac malarskich grupy Pozytywni działąjącej przy Fundacji Arka. Przedstawienie urokliwych zakątków grodu nad Brdą jako hołd dla tych którzy odbudowywali i kreowali nasze miasto Bydgoszcz. I co ważne zakończenie i podsumowanie konkursu  „Pocztówka - pory roku z przesłaniem”-

Nie zabrakło również momentów w których doświadczyliśmy chwil ogromnego smutku i bezradności…  W minionym roku odszedł od nas Marek Dubiński, o którym możecie poczytać więcej w tekstach umieszczonych poniżej strony. Znajdziecie tam osobiste wspomnienia o Marku, wyrażające ból, tęsknotę, a także, a może przede wszystkim, WIELKĄ WDZIĘCZNOŚĆ za Niego samego i za wszystko, czym obdarował nas.

     Kolejną osobą, którą w tym roku pożegnaliśmy był Jacek Ryng – niezwykły człowiek, zarządzający naszą stroną internetową. Odszedł od nas 07.11.2021. Na pokładzie Arki zaistniał w 2004 roku swoim opowiadaniem pt.” Rozbitek na wyspie” wydanym w książce „Świat i ja moje dobre i złe dni”. Potem były inne opowiadania w kolejnych publikacjach jak „Apetyt nażycie” , „Przyjaciel doda Ci skrzydeł”. Był twórcą naszej strony internetowej i współtworzył ją do ostatnich dni ...

       Jak w kilku słowach przedstawić tak wyjątkowego człowieka?

Jacek nosił w sobie światło. I był zaprzeczeniem wszystkiego, co proponuje mam świat. A co nam proponuje? Aktywność, bycie na topie, ciągłe sprostanie standardom, spełnianie norm. I owszem. Staramy się, nawet dorastamy niejednokrotnie, odnosząc liczne sukcesy, a jednak bywamy przeraźliwie smutni, zmęczeni, zniechęceni. On natomiast przykuty do wózka inwalidzkiego, obciążony niemocą własnego ciała i mięśni, które bezlitośnie zanikały, nosił w sobie niegasnące słońce… Słońce uśmiechu, dobrego słowa, czułości i niesamowite odwagi życia pomimo… Odwagi nie poddawania się… Odwagi nie poddawania się… Jak bardzo nam daleko Jacku do Ciebie. Zdajemy sobie z tego sprawę dopiero teraz, gdy śmierć weszła w Twoją i poniekąd naszą rzeczywistość. Odszedłeś, choć nie bez walki. Wzruszająco pragnąłeś życia. Dlaczego? Bo rozpoznałeś dużo wcześniej od nas, co jest w nim najważniejsze. Kochałeś i pozwalałeś siebie kochać w sposób najbardziej pokorny… Dziękujemy Ci. Stajemy wobec Twojej śmierci bezradni jak dzieci, a wydawało się, że to Ty byłeś bezradny… Przecież potrzebowałeś pomocy we wszystkim. W najprostszych czynnościach… A jednak Twoje życie niezmiennie pozostawało przestrzenią cudów: Na prowadzoną przez Ciebie stronę internetową https://przyjaciel.info.xn--zagldao-s4a56c/ dziennie setki osób w poszukiwaniu słów nadających sens ich życiu. W Swojej publikacji „Aby nie zmarnować życia” podpowiadałeś jak odnaleźć się w tym zwariowanym świecie. Podróżowałeś, skupiałeś wokół siebie mnóstwo ludzi, tworzyłeś i pisałeś wiersze .

Teraz my stajemy kompletnie rozbici, pozbawieni Ciebie – Największego Cudu. Śmierć jak zwykle złamała nasze liczne zabezpieczenia, nasze aktywności milkną. Staliśmy się Tęsknotą i wciąż wypatrujemy światła Twego uśmiechu. I wydaje nam się teraz , że zgasł na zawsze…. A może Twój uśmiech dobroć i czułość rozkwitną nieskończenie? Uwolnione od ograniczeń schorowanego ciała, wózka, czterech ścian Twojego pokoju?\Kochany Jacku, wspieraj nas!

            Kochani, niech to wszystko co za nami otwiera nas na wdzięczność, bo przecież nosimy w sobie światło, którego otaczający świat tak bardzo potrzebuje!

 

Barbara Olszewska, Paulina Sankiewicz, Katarzyna Boruch i Emilia Glugla

 

 

Nowy Rok

                                          (żródło: Pinterest)

 

 

Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

 

Dziś, 3 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Niezwykle podoba mi się zaimek w tym określeniu. Bo przecież niepełnosprawność nas nie definiuje. Stanowi ważny składnik naszego bycia, ale nie determinuje nas ostatecznie. Dlaczego tak myślę? Ponieważ kiedy przyglądam się osobom, które w potocznym rozumieniu zostały skrzywdzone przez los to mam ochotę postawić pytanie, czy rzeczywiście? Przecież osoby te mają zachwycające nastawienie do życia, kochają je i doceniają. Potrafią cieszyć się drobnostkami. Posiadają wiedzę i doświadczenie dotyczące poczucia szczęścia. Tak, osoby z niepełnosprawnościami potrafią być szczęśliwe po prostu. Trudna to sztuka w dzisiejszym świecie. Nam potrzeba coraz więcej do szczęścia: odpowiedniej temperatury, pogody za oknem, zasobności portfela, sprzyjających okoliczności no i zdrowia. Nic w tym złego. Jednak osoby borykające się z tym, co my nazywamy nieszczęściem, brakiem zdrowia , pechem, niekorzystnym zrządzeniem losu odnajdują szczęście w dużo szybszym tempie: relacja, pocałunek, bycie razem, gra w planszówki, spacer, herbata, zapalona świeca, wiersz… I tym szczęściem emanują. Wyrażają je twórczo w poezji prozie, w zdobywaniu górskich szczytów, w tańcu na wózku inwalidzkim, w zdobywaniu medali na paraolimpiadach, w tym zwykłym codziennym: „Nie poddaję się” ukrytym za świetlistym uśmiechem….

Czego więc możemy Wam życzyć Drodzy Posiadacze Szczęścia Głębokiego? Abyście nas nieustannie tym szczęściem zarażali i inspirowali. Życzymy Wam siły i tego, by na świecie nie zabrakło tych, którzy niosą Wam pomoc, ulgę i ukojenie. Życzymy Wam rozkwitu i dalszego rozwijania licznych talentów, życzymy Wam zdrowia i radości wciąż nowych. I Miłości, ogromnej Miłości, tak bardzo potrzebnej nam wszystkim jak ciepło słońca.

 

Emilia Glugla wraz z Fundacją Arka Bydgoszcz

Z archiwum Fundacji Arka

                                                        (fotografia z archiwum Fundacji Arka Bydgoszcz)

 

 

Msza św. od fundacji za duszę Marka

Msza za MarkaPołączmy się w wspólnej modlitwie za Marka Dublińskiego.

Msza św. od fundacji za duszę Marka

12.10.2021r. o godz 7:00

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP

ul. Saperów 63, Bydgoszcz

Marka wspomina Magda Maternicka

MArek DD skalowaczMyślę, że Marka Dubińskiego wszyscy będziemy wspominać

- jako Człowieka z dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie,

- jako tego, który był bardzo dumny ze swego Syna,

- jako Kogoś, kto uczył nas, że to, co ma się do powiedzenia, jest znacznie ważniejsze od tego,,jaką ma się dykcję, choć wymowę warto ćwiczyć i Marek także ją ćwiczył (widać było tego efekty przecież),

- jako Kogoś, kto pokazywał, że nasze bogactwo i potencjał są ważniejsze, niż nasze słabe strony,

- jako Kogoś, kto wyjaśnił nam, że tenis stołowy - to niezupełnie to samo co ping-pong...

Bardzo miło mi było spotykać Marka D. przez 12 lat na pokładzie Arki. Ostatnim razem nie wyglądał na Kogoś,kto ma przed sobą niecały miesiąc,

 

Z wyrazami Hołdu dla Marka D.

Magdalena Maternicka

Pożegnanie Marka

marek d skalowacz pl

Drodzy Arkowicze,

uderzyła nas niezwykle trudna informacja o śmierci Marka Dubińskiego, który odszedł w sobotę. Człowiek wytrwały, niezłomny, o ugruntowanym charakterze i jasnych poglądach. Przede wszystkim jednak Przyjaciel, który potrafił zapalić słońce nawet w najbardziej pochmurne dni. Któż z nas nie pamięta jego smacznych dowcipów i charakterystycznego sposobu bycia. Marek był… (tak trudno pisać o tym w czasie przeszłym) pełen szlachetności, oddany wartościom, które wyznawał. Potrafił wcielać je w życie. Działał bez zbędnych słów, przekraczając własne ograniczenia, które narzucała mu niepełnosprawność. Pokonywał je z lekkością, pełen uroku . Sportowiec, rozgrywający turnieje tenisa stołowego z pasją i wielokrotnie zwycięsko. Marek był twórczy, zarażał nas swoją wrażliwością, dobrocią i pogodą ducha. Potrafił wyrażać swoje wnętrze za pomocą słów. Doceniał i kochał życie…. Marku dziękujemy Tobie za każdą chwilę, którą mogliśmy spędzić wspólnie. Dziękujemy za dobro i radość, które przynosiłeś i rozdawałeś obficie… Niech Dobry Bóg przytuli Cię do Serca!

Ciechocinek 2021- wernisaż „Siła Marzeń"

19 września 2021r. grupa taneczna Fundacji Arka Bydgoszcz zawitała do Ciechocinka by zaprezentować owoce swojej pracy na malarsko poetyckim wernisażu „Siła Marzeń „ zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Nasza Ostoja” .. Była to świetna okazja by pokazać i zachęcić innych do ruchu przy muzyce . Dzięki Agacie Krzyżanowskiej ,która zaprosiła nas na to wydarzenie mogliśmy cieszyć się ze wspólne spędzonego czasu, i podziwiać osiągnięcia artystyczne innych uczestników wystawy. Po występie zostaliśmy zaproszeni na obiadek . Niestety goniące nas minuty i dość zimna aura nie sprzyjała zwiedzaniu Ciechocinka, ale co stoi na przeszkodzie żeby wrócić? Nic!

 

Tryszczyn 2021

Informacja dla osób biorących udział w tegorocznym spotkaniu integracyjnym w Tryszczynie.

Każdy z uczestników, który zamelduje się w hotelu otrzyma obiad.

Do osób, które będą przyjeżdżały do Tryszczyna PKSem.

Po wyjściu z Dworca PKP, prosimy przejść na drugą stronę ulicy i wsiąść w tramwaj linii 5 (Łoskoń) lub 8 (Kapuściska). Do przejechania będzie 7 przystanków. Wysiadacie na przystanku „Dworzec Autobusowy”. Po prawej stronie będzie widoczny dworzec autobusowy a po lewej Centrum Handlowe Focus. W tym momencie w zależności, który rozkład jazdy wybierzecie musicie się udać albo na dworzec autobusowy albo na przystanek przy Focus od strony ul OGIŃSKIEGO (przystanek od strony Mostu Uniwersyteckiego). W Tryszczynie wysiadacie na przystanku przy sklepie DINO. Na stornie internetowej fundacji  po wejściu w zakładkę „działalność” jest zakładka „Tryszczyn 2021”. Są tam umieszczone rozkłady jazdy autobusów.

W przypadku pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt z fundacją.

 

Planujemy małą aukcję, więc jeśli macie jakieś fajne drobiazgi i chcecie dać im drugie życie, zachęcamy do zabrania .

 

Prosimy o zabranie dobrych humorów!

 

Do zobaczenia ! :D

Poradnictwo specjalistyczne w Arce

Kochani, trwają zapisy na czerwiec. Są jeszcze wolne miejsca. Chętny za zapisanie się do projektu prosimy o kontakt z fundacją lub przesłanie dokumentów drogą elektroniczną (zakładka: "Nasze projekty" -> "Poradnictwo specjalistyczne w Arce dla Osób niepełnosprawnych i opiekunów".

Zapraszamy serdecznie :)

plakat

plakat-00

moja sila

Arteterapia

plakat plaster

Poradnictwo specjalistyczne w Arce dla osób niepełnosprawnych i opiekunów (2)

poradnictwo 2021

 

Mistrzów się nie zapomina

Śp. Krzysztof Krawczyk.

Mistrzów się nie zapomina.

Artysta wybitny, wspaniały, o nietuzinkowym głosie, o nienagannej aparycji, ikona muzyki polskiej, dla wielu wzór, artysta, który porywał tłumy i młodych i starszych. 

Jesteśmy dumni, że mogliśmy zatańczyć do jednego z Jego hitów.

Spoczywaj w pokoju.

krzysztof krawczyk

Wielkanoc

04

Zajączek Wielkanocny

Mieliśmy w fundacji specjalnego gościa. Przykicał do nas Zajączek Wielkanocny! 😃
Był bardzo pracowity bo zostawił dla każdego czekoladowe jajeczko oraz dostarczył za Gwiazdora ostatnie prezenty Bożonarodzeniowe 🙂

To było bardzo wesołe spotkanie 😃🐣🐥🐇🐇

Dzień Mężczyzn

Drodzy Panowie 😃O Was również pamiętamy w dniu Waszego święta 😃

Abyście zawsze zdrowi byli, szczęśliwi, aby wokoło była miłość i radość, aby auto się nie psuło i bak był zawsze pełny, żeby zawsze było zielone i żebyście nigdy w korkach nie stali, abyście mieli zawsze dużo energii i z życia czerpali ile się da! Sto lat ! 😃

racecar

Dzień Kobiet

Kochane Panie !

Wszystkiego najlepszego w dniu Waszego święta 😃

Życzymy Wam zdrówka, szczęścia, miłości, pogody ducha, żeby słoneczko zawsze Wam świeciło, dziurki w rajstopach się nie robiły, kwiatki nie więdły, obiady nie przypalały, kurz nie siadał na meblach i żeby można było jeść dużo słodyczy bez konsekwencji 😃Bawcie się dobrze bo dziś piękny dzień 😃💐🌷🌹🌺🌸🌼🌻🌞

kwiatki

Warsztaty muzyczne

microphone

 

 

Kochani ! Mamy dla Was wspaniałą wiadomość :D

Zapraszam Was na warsztaty muzyczne :D

Wtorek o godz 16:00. Zaczynamy 02.03.2021 r. :D

Odmrożenie

odmrozenie

Serdecznie prosimy o Twój 1%

Serdecznie prosimy o Twój 1%

Pomóż nam pomagać 🙂❤

KRS 0000294020

 

1procent 2021

Jeszcze chwila

Kochani 🙂

Powoli przymierzamy się do tego żeby zajęcia ponownie się odbywały. Jednak, z uwagi na mrozy, śnieżyce i śliskie chodniki, jeszcze chwile poczekamy. Zdrowie najważniejsze🙂

Trzymajcie się ciepło 🙂

kominek

Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Serdecznie Zapraszamy do obejrzenia nagranego koncertu z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Co roku oglądaliśmy go razem, w tym roku z wiadomych względów jest inaczej. Ale cieszymy się, że i tak możemy Wam go pokazać, choć troszkę inaczej.

Nasza radość i duma nas rozpiera gdy widzimy naszych Arkowiczów na scenie OPERY NOVA! Zobaczcie występ Dawida Polińskiego - bardzo utalentowanego Arkowicza.

Zapraszamy !

W kulturalnym atelier

Jeśli arteterapia niepełnosprawnych to tylko z nami!

A dowodem jest wspaniały filmik "W kulturalnym atelier" z udziałem naszego Arkowego mistrza malarstwa - Waldemara Zyśka oraz bardzo utalentowanej skrzypaczki,poetki oraz malarki Małgorzaty Mówińskiej - Zyśk.

Życzymy miłego oglądania 🙂

 

Boże Narodzenie 2020

Ze szczerego serca w ten piękny czas,

gdy gwiazdka świeci dla wszystkich nas,

życzymy miłości, czasu bez trosk,

pokoju na świecie i wszystkiego

czego tylko zapragniecie.

Życzy

Załoga

Fundacji Arka Bydgoszcz

bn 2020

Nagroda Fundacji Wiatrak

Niespodzianka !

Zobaczcie co dla naszej zwycięskiej, tanecznej grupy w nagrodę za specjalne wyróżnienie przygotowała Fundacja Wiatrak 😃Prosimy o trochę cierpliwości 🙂Nagrody dostaniecie na pierwszym spotkaniu w Nowym Roku 2021 🙂

Wigilia 2020

Ten rok jest specyficzny dlatego też nasza tradycyjna Wigilia wygląda trochę inaczej. Dlaczego? Ponieważ była aż 3 razy :)

Upominek od św. Mikołaja

Czy nasi Arkowicze byli grzeczni w tym roku i wyczyścili buty, a w nagrodę rano znaleźli w nich mały upominek od św. Mikołaja?

Arkowe Mikołaje powoli wracają do zdrowia, a gdy już wrócą, zapraszają na indywidualne podzielenie się opłatkiem.

Bądźcie zdrowi i do zobaczenia przy opłatku :)

mikołajki

Mszą Św. w intencji śp Reginy Adamowicz

ognik

Kochani. W imieniu Fundacji, 09 grudnia o godz. 7 zapraszamy do łączności duchowej ze Mszą Św ,która odbędzie w Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny na Jachcicach .Będziemy modlić się za spokój duszy naszej kochanej śp Reginy Adamowicz. Wszystkich chętnych do udziału w modlitwie serdecznie zapraszamy.

Ogólnopolski Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych „fART”

wiatrakKochani, zapewne pamiętacie, że nasi tancerze brali udział w IX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „fART” organizowanym przez Fundację Wiatrak. Jutro (26.11.2020) o godz 18 odbywa się uroczysta Gala Finałowa. Z uwagi na pandemie będzie online. Zachęcamy Was zatem do oglądania Gali i kibicowania naszym tancerzom :) Link do transmisji zostanie podany dopiero jutro, prawdopodobnie o 17:45. Jak tylko się pojawi wstawimy link na naszej stronie. Trzymacie kciuki i oglądacie razem z nami :) Podobno czeka nas miła niespodzianka :)

https://wiatrak.org.pl/zapraszamy-na-uroczysta-gale-tegorocznej-ix-edycji-ogolnopolskiego-festiwalu-tworczosci-osob-niepelnosprawnych-fart/

Laureaci konkursu krzyżówkowego

Kochani! Bardzo dziękujemy za udział w konkursie krzyżówkowym 😃

Mamy przyjemność nagrodzić: Henryka Balcerzaka, Jana Krawczyka, Rafała Matuszewskiego, Ewę Blachowską oraz Mikołaja Blachowskiego.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom 😃

16

Święto Niepodległości

11 listopada11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała uwolnionemu z twierdzy magdeburskiej Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące działania bojowe Wielkiej Wojny. Po ponad 120 latach Polska odzyskiwała niepodległość.

Czytaj więcej...

Wspomnienie

skalowacz

Była prawie na wszystkich spotkaniach  Arki . Wsiadała w autobus i przemierzała cała Polskę by spotkać się  z nami w Ustroniu, Bydgoszczy, Pieczyskach  czy Tryszczynie. Miejsce nie miało  znaczenia. Chciała z nami być. I czyniła to często wbrew zatroskanej rodzinie. Ciągle czymś zafascynowana, w ciągłym ruchu  wiele wnosiła w naszą „Arkową rzeczywistość”. Zastanawiałam się skąd w niej tyle siły, uśmiechu pełnego radości życia . A ona odpowiadała wierszem .......

 

Jeszcze jestem duchem młoda

Chociaż kończy się uroda

Chociaż często w kościach strzyka

Chociaż czasem myśl zanika

Chociaż inni mówią przy tym:

              „Masz nierówno pod sufitem”

Jeszcze jestem wciąż radosna

Chociaż już minęła wiosna

Chociaż lato też poza mną

Chociaż wszystko było dawno

Chociaż czuję smak jesieni

            Ale tego nikt nie zmieni...

Taką ją zapamiętamy, ciągle młodą, w uroczych kapelusikach, z szelmowskim uśmiechem i z hulajnogą na scenie

"Nie umiera ten kto trwa w sercach i pamięci naszej"

Bydgoskie ARTE FAKTY

Wczoraj w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu dzięki wsparciu Miasta Bydgoszczy odbył się finisaż wystawy malarskiej „Bydgoskie ARTE FAKTY”. Wystawione tam obrazy to dzieła naszych Arkowych Malarzy.

Mogliśmy je podziwiać w dniach 17-21.10.2020 r. Ostatni dzień był nie tylko spotkaniem z malarstwem ale i muzyką. Usłyszeliśmy wspaniały i mało znany Hymn Bydgoszczy, grany na skrzypach przez Małgorzatę Mówińską – Zyśk. Na ekranie monitora mogliśmy przyjrzeć się układom tanecznym zaprezentowanym przez tańczących Arkowiczów . Wieczór poprowadził Waldemr Zyśk - zapalony malarz oraz entuzjasta bydgoskiej sztuki oraz historii. To pod jego skrzydłami rozwijają się nasze Arkowe talenty. Ten piękny wieczór zakończyła Małgosia Zyśk prezentując nam własną kompozycję na skrzypce pt. „Bydgoski walczyk „

Serdecznie dziękujemy Waldemarowi Zyśkowi,naszym utalentowanym malarzom za wspaniałe dzieła i tym którzy przyjęli zaproszenie i odwiedzili nasza wystawę.

Pan Waldek na spotkanie przygotował bardzo ciekawą krzyżówkę o Bydgoszczy. Chcemy pokazać ją również tym ,którzy ze względu na obecna sytuację nie mogli tłumnie przybyć na Gdańską 5. Zapraszamy do jej rozwiązania . Pierwsze trzy osoby, które przyślą całą wypełnioną krzyżówkę z prawidłowym hasłem otrzymają jedną z naszych publikacji. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 9 listopada 2020 r.

Rozwiązaną krzyżówkę przyślijcie na e-mail fundacji Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Odkryj w sobie siłę

Kochani ! Serdecznie Zapraszamy :) Waszych znajomych i znajomych znajomych również :)

Odkryj w sobie siłę

Razem jesteśmy silniejsi

razem jestesmy silniejsi

Aktywni obywatele

aktywni obywatele

Moja siła, mój spokój

Kochani ! Serdecznie zapraszamy 

plakatpaula2

Warsztaty z Miłką

Ale cudownie było się z Wami spotkać :D w tym tygodniu również na Was czekamy :) Nowe, chętne osoby również serdecznie zapraszamy :)

Warsztaty muzyczne z Miłką - wtorek godz 16

Warsztaty taneczne - środa godz 16

Zajęcia taneczne

zapraszamy

Kochani ! Mamy dla Was cudowne wieści 😀 Odważnych zapraszamy w maseczkach na dzisiejsze zajęcia do Miłki oraz na jutrzejsze na zajęcia taneczne 😀 Bardzo za Wami tęsknimy

Setne urodziny Św. Jana Pawła II

Z okazji pięknych, setnych urodzin jednego z najwspanialszych Polaków - Świętego Jana Pawła II - zaśpiewajmy z Nim jeszcze raz jego ulubioną piosenkę.

85 rocznicy śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego

Kolejna dawka historii, tym razem z okazji 85 rocznicy śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego.

jozef pilsudski

85 lat temu, 12 maja 1935 r., w Belwederze o godz. 20.45 zmarł marszałek Józef Piłsudski. W czasie uroczystości pogrzebowych na Wawelu prezydent Ignacy Mościcki mówił: „Cieniom królewskim przybył towarzysz wiecznego snu. Skroń jego nie okala korona, a dłoń nie dzierży berła. A królem był serc i władcą doli naszej”.

Śmierć marszałka Piłsudskiego była dla polskiego społeczeństwa szokiem. Część osób lepiej poinformowanych wiedziała, że marszałek jest chory, ale i one nie zdawały sobie sprawy, że jest to choroba śmiertelna.

 

Pod koniec 1934 r. stan zdrowia Piłsudskiego był już bardzo zły. Coraz częściej gorączkował, bardzo źle sypiał, pojawiła się również opuchlizna nóg. Od stycznia 1935 r. występowały silne ataki bólów. Adiutant marszałka Mieczysław Lepecki wspominał:

 

„Później zaczęły zjawiać się wymioty. Wszystkie te objawy Marszałek przypisywał niedyspozycjom przewodu pokarmowego i począł stosować dietę. A więc najpierw zrezygnował z potraw ciężkostrawnych, potem zaczął ograniczać porcje, aż wreszcie rozpoczął głodówkę leczniczą” (M. Lepecki „Pamiętnik adiutanta Marszałka Piłsudskiego”).

Czytaj więcej...

Moja siła, mój spokój

plakatpaula

Pomoc dla Wojskowego Szpitala Klinicznego

Duzi też pamiętają o potrzebujących i chcą pomagać. Bardzo dziękujemy za pomoc firmie Martes Sport z C.H. Rondo w Bydgoszczy za przekazanie batoników oraz napojów dla walczących w pocie czoła o nasze zdrowie medyków. Wasza pomoc została przekazana do Wojskowy Szpital Kliniczny w Bydgoszczy.

Dziękujemy Pani Iwonie oraz Pani Agnieszce za pomoc w prowadzeniu akcji.

 

Kocham Cię Życie

Aby choć na chwilkę rozgonić deszczowe chmury i zaprosić do Waszych domków słońce, zapraszamy na kolejny dzień wspomnień. Tym razem koncert charytatywny dla Marty Szklarskiej "Kocham Cię Życie". Miłego oglądania... i wspominania.

Podziękowania

Liczy się nie tylko pomoc materialna dla szpitala ale również pełne otuchy i wsparcia w tym trudnym okresie słowa płynące prosto z serca. Przyłączamy się do podziękowań naszych serdecznych przyjaciół Miłki Ludmiły Małeckiej oraz Artura Grudzińskiego.

Niesiemy pomoc dla szpitali

Kochani, zbiórka "Niesiemy pomoc dla szpitali" cieszy się zainteresowaniem dlatego zdecydowaliśmy się ją przedłużyć do 31 maja.

Jeśli chcielibyście wesprzeć zbiórkę choćby złotówką zapraszamy Was do sieci Piekarni Muszyńscy i do sieci sklepów Żabka. Możecie również dołożyć się, kupując piękne obrazy od Grupy Sztuka na dobry cel na facebooku(https://www.facebook.com/groups/409714779562726/), lub naprawić auto w Profiauto.

 

Zajęciach muzyczne

A jednak mimo panującej za oknem zarazy udało nam się spotkać na zajęciach muzycznych z naszą cudowną Ludmiła Małecka. I to jest w tym wszystkim piękne i pokrzepiające. Bardzo już za Wami tęsknimy.

Pomoc dla szpitali

Kochani !

w obecnej sytuacji, każda forma wsparcia dla naszych bohaterów bez peleryn jest na wagę złota.

Bierzemy udział w pięknej akcji, zbiórce pieniędzy na najbardziej potrzebne środki ochrony osobistej dla szpitali.

Jeśli chcielibyście wesprzeć zbiórkę choćby złotówką zapraszamy Was do sieci Piekarni Muszyńscy i do sieci sklepów Żabka. Będą tam wystawione specjalnie oznakowane puszki.

W podziękowaniu możecie otrzymać piękne kolorowanki, wydrukowane przez firmę KRD.

Możecie również dołożyć się, kupując piękne obrazy od Grupy Sztuka na dobry cel na facebooku (https://www.facebook.com/groups/409714779562726/).

W ostatniej chwili do zbiórki dołączyłam firma Profiauto.

Zbiórka rusza w poniedziałek (06.04.2020r.) i będzie trwać 2 tygodnie.

Została zgłoszona na Portalu Zbiórek Publicznych w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji i otrzymała nr 2020/1489/04

Każdy z nas może pomóc i być cichym bohaterem.

 

Jan Paweł II (1920-2005)

Jan Paweł II z misiem Kolala Australia 11 1986. Foto A. Marii1 1

Jak ten czas szybko leci... Dziś mija 15 lat od śmierci Papieża Polaka. Świętego Jana Pawła II.

Zachęcamy do zapoznania się z biografią tego wyjątkowego Polaka oraz zapalenia świeczki w oknie o 21:37 wraz z modlitwą w intencji wszystkich ludzi, którzy zmarli na koronawirusa oraz w intencji wszystkich ludzi, którzy są zarażeni i przebywają w kwarantannie oraz tych, którzy tracą pracę.

JAN PAWEŁ II (1920-2005)

Karol Józef Wojtyła, późniejszy Jan Paweł II – papież, urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach jako syn Karola i Emilii, z domu Kaczorowskiej. Jego ojciec był żołnierzem – pracował jako urzędnik, zaś matka zajmowała się domem i dziećmi. Karol miał starszego o 14 lat brata Edmunda (lekarza) oraz siostrę Olgę, która zmarła zaraz po urodzeniu. Został ochrzczony 19 czerwca 1920 roku w pobliskim kościele pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, z którym był związany do końca swojego pobytu w rodzinnym mieście. Miesiąc przed I Komunią Świętą zmarła jego matka. Od tej pory zajmował się nim ojciec – dbał o dobre wychowanie, naukę, patriotyzm i rozwój duchowy syna, który codziennie uczestniczył we Mszy Świętej. W Gimnazjum Męskim w Wadowicach dołączył do koła teatralnego, gdzie poznawał poezję i teatr. Kiedy miał 12 lat zmarł jego brat w wyniku zarażenia się szkarlatyną od swoich pacjentów.

Czytaj więcej...

Wielkanoc 2020

wielkanoc 2020

Z Arką aktywni - ulotka

ulotka aktywni

Zarządzenie

Zachęcamy do przeczytania:

  • Zarządzenie w sprawie zawieszenia organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych
  • Pismo do samorządów

„Pocztówka od zimy”

zima

„Pocztówka od zimy”

Choć śniegu za oknem brakuje i temperatury za oknem zbytnio do zimowych nie należą… po obejrzeniu i przesłaniu prac jesiennych do kapituły, zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie zimowym. Za nami piękne święta oraz szalony sylwester, zatem już zaistniała okazja do wykonania ciekawych zdjęć… a może i namalowania czegoś ? Jest to już ostatni konkurs.

Zadaniem uczestników będzie:

- wykonanie zdjęcia lub innej formy obrazu ukazującej zimę, aby umieścić je na pocztówce

- napisanie krótkiego tekstu z przesłaniem, motywacją OD zimy DLA Arkowiczów.

 

Uczestników prosimy aby pisali W IMIENIU ZIMY a nie własnym, w końcu to pocztówka od ZIMY.

Prosimy również o przesłanie maksymalnie 3 prac i 3 krótkich tekstów.

Prace można przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą na adres: ul. Warszawska 25, 85-058 Bydgoszcz. W wiadomości / liście prosimy o podanie adresu oraz nr telefonu / e-mail oraz załączenie oświadczenia o byciu osobą niepełnosprawną (konkurs skierowany jest tylko do osób niepełnosprawnych) oraz tradycyjne oświadczenie, że przesłana praca nie jest plagiatem. Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z art. 7 ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z 27 kwietnia 3016 tzw. RODO.

Na Wasze prace czekamy do 21 marca 2020r.

 

Wyniki konkursu „Pocztówka od jesieni”

puchar

Uwaga, uwaga Kochani !

Nastał ten oczekiwany przez Was dzień, w którym poznacie zwycięzców konkursu „Pocztówka od jesieni”

Kapituła w składzie :

- Waldemar Zyśk - bydgoski artysta plastyka, pedagog, animator kultury

- Hanna Kaup - redaktor naczelny oraz wydawca w egorzowska.pl

- Agata Faszcza – mgr sztuki, fotograf

Przyznali:

1 miejsce – Emilia Glugla

2 oraz 3 miejsce – Zbigniew Oruba

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i trzymamy mocno kciuki za wenę w konkursie „Pocztówka od zimy” choć wiemy, że aura do zimowych nie należy.

Z Arką Aktywni

projekt z arka aktywni

Wesołych Świąt!

zyczenia

Wojewódzki Festiwal Twórczości

Srebrno nam ! :D

Zdobyliśmy cudowne 2 miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Twórczości UTW !

Aż chce się tańczyć ! 💃🕺

foto: Halina Elżbieta Sikorka

 

Wystawa malarska

Wystawa malarska „Solidarni z tradycją”

Serdecznie zapraszamy na wernisaż naszej grupy malarskiej.

Wystawa odbędzie się:

w środę 27 listopada o 14.30 w Bibliotece na Jachcicach .

Zabierzcie ze sobą Rodzinę i znajomych.

wystawa malarstwa

Rozstrzygnięcie konkursu „Pocztówka od Lata”

Kochani ! Udało się ! Po wielu nieprzespanych nocach, nareszcie jest ! Rozstrzygnięcie konkursu „Pocztówka od Lata”

zwycieżcaDecyzją Kapituły w składzie :

- Waldemar Zyśk - bydgoski artysta plastyka, pedagog, animator kultury

- Hanna Kaup - redaktor naczelny oraz wydawca w egorzowska.pl

- Agata Faszcza – mgr sztuki, fotograf
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – nie została nagrodzona żadna praca
II miejsce – Emilia Glugla
III miejsce Zbigniew Oruba
Wyróżnienie otrzymali: Gabriela Brygman, Ewa Blachowska, Mikołaj Blachowski

Serdecznie Gratulujemy !

Zajęcia pod kierunkiem: Krystyny Małeckiej i Krystyny Filipiak.

Hanna Kaup:

Kolejny dzień turnusu rehabilitacyjnego Fundacja Arka Bydgoszcz. Dziś zajęcia pod kierunkiem profesjonalistek: Krystyny Małeckiej i Krystyny Filipiak. Emisja głosu i przygotowanie do poniedziałkowego występu przed siostrą Michaelą Rak :) Było naprawdę muzycznie.

Nastroje świetne. Pochwały też były :)

 

Zobacz zdjęcia...

Wigilia Fundacyjna

wigiliaUWAGA UWAGA 

 

Czas szybko ucieka dlatego zarezerwowaliśmy już salę w Hotelu Brda aby móc się z Wami spotkać na corocznej Wigilii Fundacyjnej. Wszystkich sympatyków Arki zapraszamy 21.12.2019 o godz 10 do Hotelu Brda w Bydgoszczy. Chętnych prosimy o zgłaszanie się za pomocą e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do 10.12.2019r.

Zapraszamy serdecznie

P.s. liczba miejsc ograniczona...

Turnus 2019

Uprzejmie informujemy że kończą się zapisy na Turnus Rehabilitacyjny.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Pani Małgosi do 27.05 (poniedziałek).

Tego dnia lista zostaje zamknięta ! Ilość miejsc ograniczona !

turnus2019

Solidarni z tradycją

solidarni

Arteterapia

Arteterapia

Największy dar

Kochani ! Mamy dla Was propozycję. Od 8 marca w wybranych kinach można obejrzeć film „Największy dar” Juana Manuela Cotelo. Można go obejrzeć tylko na zorganizowanym seansie grupowym. Proponujemy wyjście do Multikina. Grupa musi liczyć minimum 15 osób, bilety po 12 zł. Termin jest do ustalenia z kinem po ok. 2 tyg. od zgłoszenia grupy. Chętnych na wyjście prosimy o zgłaszanie się na e-mail ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do 18.03. Jeśli zbierze się grupa (min 15osób) wyjście się odbędzie.

Opisu filmu:

Największy dar” to fabularyzowany dokument w konwencji... westernowej komedii (warstwa fabularna) i kina faktu (warstwa dokumentalna). Głównym bohaterem opowieści jest reżyser (w tej roli sam Cotelo), który w scenerii miasteczka rodem z Dzikiego Zachodu kręci klasyczną historię o walce dobra ze złem. Na artystę przychodzi kryzys twórczy i spada masa wątpliwości. Może zmienić zakończenie? Czy w każdej historii ludzie muszą się na końcu pozabijać? Ucieka z planu, by poszukać inspirujących i prawdziwych opowieści, które pomogłyby mu wymyślić inny finał swojego dzieła. Prawdziwe życie okazuje się bardziej zaskakujące niż wymyślone historie… Czy możliwa jest tak bezgraniczna miłość i tak bezwarunkowe przebaczenie?

https://www.filmweb.pl/film/Najwi%C4%99kszy+dar-2018-814044

[opis dystrybutora kino]

film

„Pocztówka od wiosny”

„Pocztówka od wiosny”

Piękna i ciepła pogoda za oknem zmotywowała nas do ogłoszenia mini konkursu! Początek wiosny to nowe wyzwania i plany więc i nowy konkurs, choć mini.

Zadaniem uczestników będzie:

- wykonanie zdjęcia o tematyce wiosennej, aby umieścić je na pocztówce

- napisanie krótkiego tekstu z przesłaniem, motywacją od wiosny dla Arkowiczów

 

Uczestników prosimy aby pisali w imieniu Wiosny a nie własnym, w końcu to pocztówka od wiosny.

 

Prace można przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą na adres:

ul. Warszawska 25, 85-058 Bydgoszcz. W wiadomości / liście prosimy o podanie adresu oraz nr telefonu / e-mail oraz załączenie oświadczenia o byciu osobą niepełnosprawną (konkurs skierowany jest tylko do osób niepełnosprawnych) oraz tradycyjne oświadczenie, że przesłana praca nie jest plagiatem. Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z art. 7 ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z 27 kwietnia 3016 tzw. RODO.

 

Na Wasze prace czekamy do 1 kwietnia 2019r.

postcard

Turnus 2019

turnus2019

Jest winda

ARTYKUL EMI

Jest winda

Jest winda

Życzenia 2018

zyczenia2018

Winda

Inwestycja w trakcie realizacji

winda

Spotkanie Opłatkowe 2018

Prosimy o zgłaszanie się do końca LISTOPADA !

plakat oplatek

Osoby występujące w przedstawieniu

elegancja

UWAGA ! UWAGA !

 

Osoby występujące w przedstawieniu z okazji odzyskania niepodległości prosimy o zabranie białej bluzki i ciemnego dołu (spodnie / spódniczka ).

Informacje odnośnie wyjazdu do Tryszczyna

Kochani uczestnicy wyjazdu do Tryszczyna !

Kilka małych informacji odnośnie wyjazdu.

1) nasze spotkanie rozpoczynamy podsumowaniem konkursu o godz 1800 . Następnie zapraszamy na kolację .

2) osoby, które nie przesłały swoich wystąpień a chcą wystąpić i zaprezentować siebie („100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”) prosimy o przesłanie swoich propozycja najpóźniej do jutra tj 18.09.

3) Poniższe zdjęcie to rozkład jazdy PKS z Bydgoszcz Dworzec PKS do Tryszczyna

4) osoby, które przyjadą rano do hotelu prosimy o przekazanie nam tej informacji w celu poinformowania hotelu

5) Przypominamy o AUKCJI

Ostatnie 6) prosimy o zabranie dobrych humorów !

 rozkład jazdy

Do zobaczenia !

100-lecie odzyskania niepodległości

niepodleglosc

„Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem”

Pragniemy ostatni wieczór naszego spotkania w Tryszczynie poświęcić 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Chętnych do wzięcia udziału w tym artystycznym wieczorze prosimy o przesłanie własnych propozycji mających uświetnić ten występ (w ten sposób staniemy się współautorami scenariusza).

Pamiętajmy by były one w temacie 100-lecia odzyskania niepodległości. !!!

Będzie to doskonała okazja do zaprezentowania siebie i swoich zdolności.
Swoje propozycje prosimy o przesłanie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w celu opracowania ostatecznego scenariusza. Na Wasze prace czekamy do 10 września.
Do dzieła !

Podsumowanie konkursu ?4 zmienne chwile roku?

Kochani !

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników konkursu oraz sympatyków Arki do niestety ostatniego już spotkania w Tryszczynie, na którym podsumujemy konkurs „4 zmienne chwile roku”.

Pomimo braku wsparcia ze strony PFRON, podjęliśmy to wyzwanie i spotkanie się odbędzie. Tym razem stawiamy na odpoczynek, nacieszenie się sobą nawzajem, podtrzymanie kontaktów, zaprezentowanie swoich indywidualnych zdolności oraz spotkania na warsztatach.

Spotkanie odbędzie się 23-26 września 2018 w Park Hotel Tryszczyn.

Hotel dostosowany jest do osób niepełnosprawnych (jest winda), do hotelu dojeżdża PKS.

Wszystkich zainteresowanych oraz chętnych prosimy o kontakt z Fundacją pod nr 510 25 31 85.

Swoje uczestnictwo można zgłaszać do: 7 września !

grupowe smak szczescia

Arteterapia

arteterapia

Razem możemy więcej

poradnictwo razem

Pozytywni i potrzebni

pozytwni

III Bydgoskim Forum Inicjatyw Pozarządowych

 Mieliśmy ogromną przyjemność brać udział w III Bydgoskim Forum Inicjatyw Pozarządowych, na którym otrzymaliśmy z rąk Prezydenta Bydgoszczy Podziękowanie za udział w konkursie na najlepszą bydgoską inicjatywę pozarządową 2017 „Przechodzący przez rzekę”.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza mała fundacja została zauważona i doceniona

Mamy profil na Facebooku

1% dla Funkcji Arka

Przekaż nam 1%
ze swojego rozliczenia
podatkowego.

Pomóż Nam Pomagać...

logo oppNasza Fundacja to organizacja
pożytku publicznego.

KRS: 0000294020 

logo 1procent

 

   Czytaj więcej...

Poradnictwo psychologiczne

Fundacja Arka zaprasza osoby niepełnosprawne do skorzystania z bezpłatnego poradnictwa psychologicznego

 Czytaj więcej...

pefron logo

"Coś więcej niż tolerancja"

Spotkanie w Inowrocławiu

Czytaj więcej...

Spotkanie z Mistrzem

Drodzy Arkowicze!

Jest już dostępna płyta z tegorocznego spotkania w Pieczyskach. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Fundacją. tel. 52 322 56 70

spotkanie 2014

Impresje Sercem Malowane

-otwarte warsztaty malarskie dla niepełnosprawnych mieszkańców województwa Kujawsko Pomorskiego zorganizowane w ramach projektu Ptuj. Sztuka drogą do samodzielności

Czytaj więcej...

ARka na pięciolini

-otwarte warsztaty muzyczne dla niepełnosprawnych mieszkańców województwa Kujawsko Pomorskiego pt

„ARka na pięciolini”

zorganizowane w ramach projektu

„Sztuka droga do samodzielności„

Czytaj więcej...

Śpiewaj i tańcz dla zdrowia

Zapraszamy niepełnosprawnych mieszkańców Bydgoszczy do udziału w projekcie fundacji  Śpiewaj i tańcz dla zdrowia w ramach, którego odbędą się warsztaty muzyczne, które poprowadzi aktorka scen musicalowych Ludmiła Małecka oraz warsztaty taneczne, które po raz kolejny poprowadzi Barbara Olszewska.

Czytaj więcej...

Polecamy

WSPIERAJĄ NAS

Tyle osób nas odwiedza

Dziś 307

Wczoraj 548

W tym tygodniu 1810

W tym miesiącu 2009

Wszystkie wizyty 1105844

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Fundacja Arka na Facebooku

Fundacja Arka na Facebooku

Znajdź w tym portalu