Fundacja Arka

Bydgoszcz

Z legendą śladami historii

z legeda historii miniZachęcam do nabycia naszej kolejnej książki „Z legendą śladami historii” wydanej w cyklu wydawniczym „odkrywamy świat osób niepełnosprawnych ”.
Kluczem do odkrywania tego świata są konkursy literackie co roku ogłaszane przez fundację a skierowane do niepełnosprawnych w całym kraju.
Kończą się one wydaniem publikacji zawierającej wyróżnione prace.
Ta książka to owoc IX konkursu
Uczestnicy mieli za zadanie opisać miejsce bliskie swemu sercu oraz stworzyć jego legendę .
Dzięki 20-stu opowiadaniom możemy się dowiedzieć czegoś więcej na przykład o Śluzie Okole w Bydgoszczy, Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu, czegoś o historii Chorzowa. Przeczytamy Legendę o Szerokopasie czy dowiemy się czegoś o tajemniczym drwalu z Jaworzna.
Może ta książka pomoże Wam wytyczyć cele wakacyjnych podróży ?
Na pewno jest to gratka dla podróżników.
Do waszej dyspozycji jest 87stron opowiadań opatrzonych kolorowymi zdjęciami.
Środki ze sprzedaży książki zostaną przeznaczone na dalszą rehabilitację i aktywizację twórczą osób niepełnosprawnych.
Może po przeczytaniu tej lub innych naszych książek wspólnie otworzymy się na środowisko osób niepełnosprawnych.
Za 20 zł plus koszty przesyłki możesz przyczynić się do aktywizacji twórczej osób niepełnosprawnych i do ich dalszej rehabilitacji. Zapraszamy do współpracy
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 696 425 658

Piękni niepełnosprawni

Szanowni Państwo!

Jest już dostępna filmowa relacja z bydgoskiego spotkania z Fundacją Arka, które miało miejsce w dn. 07-10.11.2012.

Zachęcamy do nabycia płyt DVD (część 1 i 2 ) na których znalazły się m.in.:

- materiały ze spotkania integracyjnego 7-10.11.2013 w Hotelu Brda w Bydgoszczy

- film z całej gali "Piękni niepełnosprawni" w Miejskim Centrum Kultury

- materiały prasowe ze spotkania (m.in. TVP Bydgoszcz, Radio PIK)

 

 

Zapraszamy też do wsparcia fundacji poprzez zakup najnowszego wydawnictwa pt. Piękni niepełnosprawni - albumu i kalendarza na 2013r.

 

Zamówienia: tel. 52 322 56 70, 796 754 351 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie polecamy!

 

album-mini album-mini

Przełom-się

ksiazka_przelom_300... już nie chcę dalej tkwić w życiu, gdzie nie ma światła, ni barw, gdzie czyha na mnie rozpacz, tęsknota i strach... Tymi słowami Krystyna Skiera wprowadza nas w klimat tegorocznego konkursu literackiego pt. „Przełom się", ogłoszonego w cyklu „Odkrywamy świat osób niepełnosprawnych". Jego uczestnicy mieli za zadanie opisać przeżycia, wydarzenia, które zmieniły ich życie. Prace, które napłynęły do konkursu, przedstawiały różnorodne przełomy – raz spektakularne, innym razem – bardzo osobiste, o walce z samym sobą, z własnymi słabościami. One pokazują, że czasem naprawdę niewiele potrzeba, by zmienić życie – wystarczy przełamać strach i podjąć walkę. W różnorodności historii życiowych, jak i w zacytowanych myślach, każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego książka, którą wydajemy, może stać się źródłem inspiracji dla tych wszystkich, którzy zagubili sens życia, brak im wiary i nadziei na lepsze jutro.

Czytaj więcej...

Przenikanie światów

ksiazka_przenikanie_300

...a co na to powiedzą ludzie? Brak piersi..? ? Są to słowa bliskiej mi osoby, które bolą do dziś, dlatego jestem za tym aby jak najwięcej mówić o problemach ludzi niepełnosprawnych, że są i żyją wśród nas, uświadamiać ludzi, że życie może się składać z różnych etapów ? dobrych i złych ? ale tylko pozytywne myślenie, reakcje, otwartość na drastyczne tematy, spotkania i rozmowy pomiędzy sprawnymi i niepełnosprawnymi, wymiana doświadczeń, wiedzie w dobrym kierunku.

Danuta Kijewska ? uczestniczka Konkursu 

Drodzy Czytelnicy!

Już po raz szósty w naszym cyklu wydawniczym ?Odkrywamy świat osób niepełnosprawnych" próbujemy przybliżać Czytelnikom problemy dotyczące tego środowiska. Czynimy to poprzez publikacje prac wyróżnionych w ogłaszanych przez nas konkursach, a których tematy bezpośrednio dotykają życia osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej...

Rehabilitacja to też...

Książka, Rehabilitacja to też...

„Młoteczek i główka”

Budząc się, z za ściany usłyszałem głos Magdy.
- Ależ babciu, co ty mówisz, przecież wuja jeszcze żyje, a jest już stary?
W tym momencie rozmowa się urwała, gdyż do kuchni wszedł listonosz.
Po obiedzie zasiadłem do przerwanej pracy. Nagle z impetem właściwym dziesięciolatce wkroczyła do mego królestwa bratanica.
- Wuja, na co ty chorujesz?
- A dlaczego pytasz?
- Nie nic takiego.
- Nie wierzę, wal, o co chodzi!
- A, bo babcia mówiła, że ty chorujesz na taką chorobę, co się umiera w młodości, no a ty przecież skończyłeś pięćdziesiątkę.
- To wszystko prawda, ale każdy przypadek jest inny. Ja dostałem szansę i wydaje mi się, że chociaż nieświadomie, to robiłem, co mogłem by ją wykorzystać.

Wojciech Nyziak
laureat konkursu

 

Rehabilitacja to też...

Drodzy Czytelnicy!

„Odkrywamy świat osób niepełnosprawnych” to cykl wydawniczy naszej Fundacji przybliżający czytelnikom środowisko osób niepełnosprawnych. Każda publikacja stanowi podsumowanie ogólnopolskiego konkursu literackiego, którego uczestnicy podejmują kolejne wyzwania. Tym razem mieli oni za zadanie opisać swoją własną, pozamedyczną drogę do poprawy sprawności. Na Konkurs wpłynęło 105 prac.


 

Czytaj więcej...

Spotkanie z Pasją

Książka, którą warto przeczytać

Zwycięzcy trenują,
przegrani tłumaczą się.

Ania Kasparewicz

 

Spotkanie z Pasją

 

Ta książka, to kolejna, czwarta już edycja z naszego cyklu „Odkrywamy świat osób niepełnosprawnych”, będąca podsumowaniem Ogólnopolskiego Konkursu „Spotkanie z mistrzem”, którego uczestnicy tym razem mieli za zadanie opisać swoją pasję i przybliżyć innym postać mistrza, który jest dla nich wzorem.

Ogłaszając konkursy nigdy nie narzucamy ich uczestnikom sztywnych ram. Chcąc poznać ich spojrzenie na dany temat, proponujemy piszącym swobodne podejście do poruszanych zagadnień. Stąd też bierze się taka różnorodność form i treści. Jedni bardziej skupili się na swojej pasji, a inni na mistrzu, który jest dla nich niedoścignionym wzorem.


Czytaj więcej...

Uśmiech dobry na wszystko 2

Książka, którą warto przeczytać

Uśmiech jest dobry,
dobry na wszystko,
bo uśmiech to piękne zjawisko,
pomaga w pracy, pomaga w domu,
niech nigdy nie zabraknie go nikomu.
Bo śmiech to zdrowie, bo śmiech to szczęście,
pogodni ludzie mają większe wzięcie.
Więc sami widzicie,
Uśmiech to przyjaciel na całe życie!

Marta Pietrzyk. –
uczestniczka konkursu
 

Druga edycja konkursu pt.
Uśmiech dobry na wszystko.

 

„Czy wiesz, że będąc osobą niepełnosprawną, też możesz zostać gwiazdą?
Nie będą to jednak role pierwszoplanowe ani też role filmowe. Role te będą dość niezwykłe...”

 

Tak Ania Tokarska, jedna z uczestniczek drugiej edycji konkursu „Uśmiech dobry na wszystko”, rozpoczęła swoją pracę konkursową. Słowa te idealnie wtapiają się w główny nurt działalności naszej Fundacji. Poprzez ogłaszanie nowych konkursów stawiamy niepełnosprawnym kolejne wyzwania, które oni chętnie podejmują i przymierzają do wyznaczonych konkursem ról.


Czytaj więcej...

Uśmiech dobry na wszystko 1

Książka, którą warto przeczytać

...niepełnosprawność wcale nie musi być przygnębiająca, jeśli tylko potrafimy zaakceptować siebie takimi, jakimi jesteśmy, a nawet zażartować ze swojej choroby.

Ania Tokarska –
uczestniczka konkursu
 

Uśmiech dobry na wszystko.

 

„Jeżeli masz tę szczególną umiejętność, żeby w niepełnosprawności patrzeć na świat z humorem, o niepełnosprawności mówić z humorem...”
Tak zaczynał się komunikat zapraszający do uczestnictwa w konkursie Fundacji ARKA „Uśmiech dobry na wszystko”. Stanowi on kolejne przedsięwzięcie Fundacji mające na celu przybliżenie społeczeństwu środowiska osób niepełnosprawnych, pokazania ich wszechstronnych możliwości. W klimat organizowanych akcji niechaj wprowadzą nas zwierzenia Tomasza Rudnickiego


Czytaj więcej...

Moje dobre i złe dni

Książka, którą warto przeczytać

Każdy ma jakiś talent, który da się pomnożyć,
który nie jest nagrodą, lecz trudnym zadaniem;
każdy ma jakiś odcień, jakieś rysy ducha,
coś, co go zmusza być niepowtarzalnym...

Świat i ja.
Moje dobre i złe dni.


 

Opowiadania wyróżnione w konkursie literackim Fundacji ARKA napisane przez osoby niepełnosprawne.

Bywają dni nie do zniesienia. Wtedy wszystko układa się przeciwko nam. Ogarniająca nas bezsilność przysłania nam cały sens istnienia.. W takich chwilach warto sięgnąć po tę książkę i zaczerpnąć z niej radości życia jaką w swej codzienności odnajdują niepełnosprawni.
Udostępniając czytelnikowi to wydanie liczymy na to, że stanie się ono początkiem czegoś dobrego, uruchomi lawinę dobrych zdarzeń.
Jeżeli masz problem, ta książka pozwoli Ci na niego spojrzeć inaczej. Jeżeli chciałbyś kogoś podnieść na duchu, podaruj mu te opowiadania.


 

Czytaj więcej...

Mamy profil na Facebooku

1,5 % dla Funkcji Arka

Przekaż nam 1,5%
ze swojego rozliczenia
podatkowego.

Pomóż Nam Pomagać...

logo oppNasza Fundacja to organizacja
pożytku publicznego.

KRS: 0000294020 

 

1 5 3x2

   Czytaj więcej...

Spotkanie z Mistrzem

Drodzy Arkowicze!

Jest już dostępna płyta z tegorocznego spotkania w Pieczyskach. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Fundacją. tel. 52 322 56 70

spotkanie 2014

Polecamy

WSPIERAJĄ NAS

Tyle osób nas odwiedza

Dziś 121

Wczoraj 211

W tym tygodniu 332

W tym miesiącu 4583

Wszystkie wizyty 1269901

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Fundacja Arka na Facebooku

Fundacja Arka na Facebooku

Znajdź w tym portalu