Fundacja Arka

Bydgoszcz

Spotkanie autorskie Agaty Krzyżanowskiej

Dnia 8.11.2011 w Książnicy Kopernikańskiej dbyło się spotkanie autorskie poświęcone twórczości Agaty Krzyżanowskiej.

Arkę reprezentowała Barbara Olszewska i Paulina Sankiewicz.

Pomimo tego, że był to wieczór Agaty, przedstawiła ona wszystkie ksiązki fundacji a także zorganizowała ich wystawę. Pomagała jej Ela i Marta Szklarska oraz Ania Czapińska. Bardzo serdecznie dziękujemy i jednocześnie gratulujemy Marcie, Agacie i Ani pięknych zdjęć, które podziwiałyśmy na wystawie fotograficznej zorganizowanej w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu.

Czytaj więcej...

Akademia Pogodnego Seniora

Majowa Akademia Pogodnego Seniora w DPS Inowrocław

?Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, nie przez to kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi".
Jan Paweł II

Dnia 11.05.2011 roku w Domu Pomocy Społecznej w Inowrocławiu z inicjatywy dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, odbyła się Akademia Pogodnego Seniora dotycząca twórczości osób niepełnosprawnych.

akademia_pogodnego_senioraZaproszeni goście to: przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu: dyrektor pan Rafał Walter, doradca do spraw osób niepełnosprawnych pani Małgorzata Łaniecka, wolontariusze Fundacji ?Arka? z Bydgoszczy: pani Danuta Budna oraz pani Ewa Ganc- Gabicka, członkowie Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy ?Flandria? w Inowrocławiu, prezes Stowarzyszenia ?Inowrocław bez barier? pan Wiesław Szczepański, członkowie: Neokatechumenatu działającego przy parafii pod wezwaniem św. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu oraz Klubu KSM ?Rondo? w Inowrocławiu. Gości powitała dyrektor tutejszego Domu pani Maria Licznerska, następnie prelekcję wygłosiła pani Danuta Budna oraz pani Ewa Ganc- GOBIECKA. Fundacja z Bydgoszczy jest oazą dla wielu ludzi, ludzi niepełnosprawnych, których przeżycia, emocje, a także wspólnie podejmowane różne wyzwania, łączą, budują szczere więzi międzyludzkie, rozwijają pasję i umiejętności. Członkowie Fundacji realizują się poprzez twórczość literacką i sztukę której namiastkę obejrzeliśmy podczas prezentacji multimedialnej. Dopełnieniem spotkania był występ zespołu ?Sami Swoi? działającego w DPS w Inowrocławiu, który zaprezentował program słowno-muzycznym pt: ?Zagubiony człowiek?. Program o zwątpieniu, braku wiary w drugiego człowieka, poszukiwaniu sensu życia, przyjaciół, miłości, zrozumienia. Piękno i wady tego świata ukazane są za pomocą najlepszego ze stróżów ? aniołka. Przesłaniem programu artystycznego było motto: ?Życie człowieka to miecz, na którym jest wiele szczerb, a na nim wypisał Bóg, kochaj, przebaczaj i cierp?

Wieczór poezji z Agatą Krzyżanowską

Wieczór poezji z Agatą Krzyżanowską

wieczor_poezji_ak

W piątek 18 marca gościem Filii Nr 12 była Pani Agata Krzyżanowska, poetka i laureatka wielu konkursów literackich. Spotkanie zorganizowano z okazji Światowego Dnia Poezji. Niezwykła osobowość oraz chęć pomagania innym to powód do osobistego zaangażowania poetki w działalność Fundacji Arka w Bydgoszczy. Po spotkaniu można było zakupić najnowszy tomik jej poezji i Ksiązki fundacji Arka Bydgoszcz z cyklu wydawniczego "Odkrywamy Świat osób niepełnosprawnych"

Mamy profil na Facebooku

1,5 % dla Funkcji Arka

Przekaż nam 1,5%
ze swojego rozliczenia
podatkowego.

Pomóż Nam Pomagać...

logo oppNasza Fundacja to organizacja
pożytku publicznego.

KRS: 0000294020 

 

1 5 3x2

   Czytaj więcej...

Spotkanie z Mistrzem

Drodzy Arkowicze!

Jest już dostępna płyta z tegorocznego spotkania w Pieczyskach. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Fundacją. tel. 52 322 56 70

spotkanie 2014

Polecamy

WSPIERAJĄ NAS

Tyle osób nas odwiedza

Dziś 172

Wczoraj 317

W tym tygodniu 489

W tym miesiącu 5384

Wszystkie wizyty 1297991

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Fundacja Arka na Facebooku

Fundacja Arka na Facebooku

Znajdź w tym portalu