Fundacja Arka

Bydgoszcz

 Zenon Miszewski urodził się w 1957 roku. Mieszka w Ustce. Mówi że czuje się Pomorzaninem, jednak tylko półkrwi Kaszubem, gdyż jego ojciec był rodowitym mieszkańcem Ziemi Bytowskiej, ale mama dotarła tu z Kresów Wschodnich wraz z przesiedleńcami po 1945 roku.
Z zawodu jest Technikiem Mechanikiem Urządzeń Okrętowych, jednak twierdzi, że w tym fachu się nie spełnił, ponieważ większość życia muzykował.
Zaczął pisać od czasu, kiedy zachorował na SM ( stwardnienie rozsiane). ? Proza zassała mnie i stała się moją pasją ? mówi. ? Na początku pisanie było tylko zainteresowaniem i swego rodzaju rehabilitacją, teraz jednak nie potrafię istnieć bez niego ? dodaje.
Choroba wyostrzyła mu spostrzegawczość. Pozwoliła też nabrać dystansu do siebie i do otoczenia. A autoironia, której daje upust w swoich tekstach pozwala mu śmiać się z własnych słabości, śmiać się ze swych mocnych stron i kpić z niepowodzeń. Można to zauważyć w opowiadaniach i felietonach, które zostały opublikowane w książkach ? zbiorach: ?Przenikanie światów", ?Spotkanie z pasją", ? Uśmiech dobry na wszystko" wydanych przez Fundację ARKA Bydgoszcz.

Tekstem ?Dwie sosny" w którym opowiada o swojej rehabilitacji i powrocie po latach do ćwiczeń kulturystycznych, zdobył I nagrodę w konkursie literackim organizowanym przez Fundację Arka Bydgoszcz. Jest autorem i wydał powieść ?Dlaczego tak?"

zenon-miszewski

Mamy profil na Facebooku

1,5 % dla Funkcji Arka

Przekaż nam 1,5%
ze swojego rozliczenia
podatkowego.

Pomóż Nam Pomagać...

logo oppNasza Fundacja to organizacja
pożytku publicznego.

KRS: 0000294020 

 

1 5 3x2

   Czytaj więcej...

Spotkanie z Mistrzem

Drodzy Arkowicze!

Jest już dostępna płyta z tegorocznego spotkania w Pieczyskach. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Fundacją. tel. 52 322 56 70

spotkanie 2014

Polecamy

WSPIERAJĄ NAS

Tyle osób nas odwiedza

Dziś 178

Wczoraj 317

W tym tygodniu 495

W tym miesiącu 5390

Wszystkie wizyty 1297997

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Fundacja Arka na Facebooku

Fundacja Arka na Facebooku

Znajdź w tym portalu