Fundacja Arka

Bydgoszcz

NIE PYTAJ

NIE pytaj dlaczego ARKA płynie
Pewnym krokiem wejdź na pokład
Tu są ci, którzy nie zwątpili.
Muzyka, ruch barwy, obraz, myśli, słowa czyny.
To oni- trzymają ster wytyczają cel
odkrywają świat, dla siebie ? dla ciebie dla innych
Wolni- zniewoleni na tysiącach schodów
Potrzebni- niepotrzebni
słabi a jednak Silni
Nie pytaj dlaczego Arka płynie szukaj odpowiedzi
dla siebie dla innych.....

Agata Krzyżanowska

Podziekowanie Joli dla uczestników

Szanowni Państwo

Serdecznie dziękuję organizatorom Fundacji Arka Bydgoszcz zaproszenie mnie do Kapituły Konkursu literackiego ?Odkrywamy Świat Osób Niepełnosprawnych pt. ?Przełom-się". To dla mnie wielkie wyróżnienie i zaszczyt.

Miałam okazję poznać historie ludzi, którzy nie poddali się przeciwnościom, heroicznie walczyli o swoje życie, podejmowali różnorodne wyzwania stanowiące przełom w ich życiu Wiele tekstów czytałam wzruszona , fragmenty cytowałam najbliższym. To ogromny kapitał wiedzy.

Gratuluję zwycięzcom, wyróżnionym oraz dziękuję tym wszystkim, którym się nie udało się ... jesteście państwo wyjątkowi . Życzę powodzenia.

Swoją wypowiedź spuentuję fragmentem z tekstu pani Ludmiły Raźniak:

Niech każdy z nas, na ile go stać dostrzega potrzeby drugiego człowieka . Z drobnych uczynków można zbudować wielki gmach szczęścia

Jolanta Niwińska

Apel Marty Pietrzyk

W związku z problemami jakie ma Fundacja Arka ze zdobyciem funduszy na sfinalizowanie naszego spotkania w Pieczyskach myślę że uczestnicy w swoich urzędach wojewódzkich, powiatowych czy gminnych mogliby się zapytać czy: miasto bądź gmina nie posiada możliwości dofinansowania pobytu osoby niepełnosprawnej na pobycie integracyjno aktywizacyjnym sprzyjającym rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej...

List otwarty

Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych
Warszawa 00-513
ul. Nowogrodzka 11

 

List otwarty

 

Jesteśmy osobami niepełnosprawnymi z różnym rodzajem niepełnosprawności.

Każdy z nas ma w życiu różne marzenia i cele, do których chciałby dążyć.

Potrzebna jest nam niekiedy naprawdę odrobina pomocy i wsparcia.

Taką nieodzowną pomocą służy nam od wielu lat Fundacja Arka z Bydgoszczy, która działa przeciwko wykluczeniu społecznemu poprzez coroczne organizowanie konkursów literackich, gdzie w efekcie wypływa na światło dzienne mnóstwo talentów i niespożytej wręcz pozytywnej energii.

Warsztaty literackie, które były organizowane corocznie, były uwieńczeniem i nagrodą za aktywność twórczą

Umożliwienie nam udziału w tych kilkudniowych warsztatach to coś więcej niż weekendowy wypad za miasto, albo nawet trzytygodniowy pobyt w sanatorium. To jest zatankowanie energii na cały następny rok.

Kontakt z ludźmi, którzy mimo przeszkód związanych z chorobą, potrafią urzeczywistniać swoje marzenia, rozwijać pasje, jest tak budującym doświadczeniem, które należy wspierać z całych sił, bo takie właśnie wsparcie działa przeciwko wykluczeniu społecznemu- jest więc najlepszą psychoterapią. Co w przyszłości zadziała również pozytywnie na aktywizację zawodową.

Tylko ludzie dowartościowani i zachęceni przez pozytywne przykłady potrafią zaakceptować siebie i otworzyć się na świat.

W ubiegłym roku warsztaty nie odbyły się. Nie chcielibyśmy, żeby taka sytuacja powtórzyła się, dlatego w imieniu wszystkich uczestników  konkursów organizowanych przez Fundację bardzo prosimy Pana Pełnomocnika

Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych o wsparcie dla projektów, by Fundacja nadal zabierała na pokład Arki uzdolnionych twórców i udowadniała społeczeństwu, że naprawdę warto nam pomagać.

Serdecznie pozdrawiamy i oczekujemy na odpowiedź.
Danuta Budna

Refleksje Marysi Nikolczuk

Ustroń, Hotel Magnolia, 10.08 - 17.08.2008

Spotkanie z pasją

Dziękując za mile spędzony czas.
Chciałam na "ręce" fundacji przesłać tych kilka słów o tym co przeżyłam w Ustroniu.
Życzę wielu sukcesów i pogody ducha na czas mniejszych sukcesów:)
Z serdecznym pozdrowieniem Marysia (koleżanka Jacka Rynga)


Spotkanie z Mistrzem


?Uczono? mnie, że Bóg nie potrzebuje słuchać naszych próśb. On wie, czego nam potrzeba lepiej niż my sami i ktokolwiek inny. Modlitwa prośby ma tak naprawdę na celu przygotowanie nas na to co od Niego otrzymamy. Ja, zazwyczaj, kiedy proszę, dostaję dwa razy więcej. O ten wyjazd nie prosiłam. Miałam w planach wolny sierpień, prócz trzydniowych rekolekcji w Krakowie. Moja mama wciąż narzeka ze nie ma mnie w domu, więc chciałam to sobie ?odbić?. I zadzwonił Jacek. No, więc nici z wolnego sierpnia. Nie zasmuciło mnie to szczególnie, choć z drugiej strony nie wiedziałam, co mnie tu czeka?

Czytaj więcej...

Mamy profil na Facebooku

1,5 % dla Funkcji Arka

Przekaż nam 1,5%
ze swojego rozliczenia
podatkowego.

Pomóż Nam Pomagać...

logo oppNasza Fundacja to organizacja
pożytku publicznego.

KRS: 0000294020 

 

1 5 3x2

   Czytaj więcej...

Spotkanie z Mistrzem

Drodzy Arkowicze!

Jest już dostępna płyta z tegorocznego spotkania w Pieczyskach. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Fundacją. tel. 52 322 56 70

spotkanie 2014

Polecamy

WSPIERAJĄ NAS

Tyle osób nas odwiedza

Dziś 316

Wczoraj 358

W tym tygodniu 674

W tym miesiącu 6526

Wszystkie wizyty 1289751

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Fundacja Arka na Facebooku

Fundacja Arka na Facebooku

Znajdź w tym portalu