Fundacja Arka

Bydgoszcz

Bydgoszcz, 15 września 2010r

Spotkanie laureatów konkursu pt.
"Sprawni - niepełnosprawni, przenikanie światów".

15 września 2010 roku Bydgoszcz jest nie tylko siedzibą Fundacji, ale także stała się miastem, w którym odbył się zjazd uczestników tegorocznego konkursu pt. "Sprawni - niepełnosprawni, przenikanie światów".

Urokliwa kawiarenka Cafe Pianola, pełna zabytkowych instrumentów muzycznych głównie fortepianów i pianin, w której odbywają się koncerty, wystawy i wieczorki literackie, nie przypadkowo została wybrana na miejsce spotkania i konferencji.

Jej umiejscowienie i wyjątkowy klimat pozwolił na nadanie naszemu spotkaniu jeszcze głębszego znaczenia.

W sąsiadującym z kawiarnią zabytkowym Kościele Klarysek z XVI wieku pw NMP odprawiono mszę św. w intencji uczestników konkursu oraz Fundacji a słowa Ojca Kazimierza skierowane do uczestników mszy św. wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój, który towarzyszył nam także podczas oficjalnej części spotkania.

W konferencji udział wzięli: przedstawiciele władz miasta- Pani Aleksandra Lubińska Dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej, członkowie kapituły panie Anna Strojny i Renata Sukiennik a także przedstawiciele innych organizacji pozarządowych. Prowadzącą była związana od lat z fundacją i jej oddana Renata Berg, która jednocześnie była członkiem kapituły naszego konkursu.

Rok 2010 jest Jubileuszowym Rokiem Chopinowskim, dlatego dla uczczenia naszego wielkiego kompozytora konferencję rozpoczęto jego utworem p.t. "Życzenie".

Na fortepianie grał nasz szczególny gość pan Marek Andraszewski artysta muzyk między innymi Laureat II Nagrody Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Muzycznych Niewidomych i Słabo Widzących Instrumentalistów i Wokalistów. W jego wykonaniu usłyszeliśmy również melodię ludową "Laura i Filon" oraz "Dziki kot"

Pomimo, że miejsca zamieszkania uczestników konkursu rozrzucone są po całej Polsce i oddalone od Bydgoszczy o wiele kilometrów to frekwencja spotkania przeszła nasze oczekiwania, przybyło 33 uczestników.

Przyjechali nie tylko po to by odebrać dyplom i książkę, ale po to by podzielić się swoimi wrażeniami, emocjami, jakie towarzyszyły im podczas tegorocznego konkursu.  Także chętnie wracali pamięcią do ostatniego spotkania w Pieczyskach. Wspominali, jaki zapas dobrej energii zabrali ze sobą i na co ją wykorzystali lub wykorzystują.

Podczas konferencji głos zabrali między innymi Agata Krzyżanowska, Barbara Marzec, Renata Roganowska, Zenon Miszewski. Ich wypowiedzi można wysłuchać w reportażu, który ukazał się w radiu internetowym (IN) www.radioin.pl , a jego autorką jest także uczestniczka konkursu Ewa Ganc-Gobiecka.

Poniżej można wysłuchać tego reportażu: 2010_przenikanie

 

Wspomnienia Marty Szklarskiej

 

Fotografie ze spotkania

(Kliknij na miniaturkę aby powiększyć zdjęcie)

Mamy profil na Facebooku

1,5 % dla Funkcji Arka

Przekaż nam 1,5%
ze swojego rozliczenia
podatkowego.

Pomóż Nam Pomagać...

logo oppNasza Fundacja to organizacja
pożytku publicznego.

KRS: 0000294020 

 

1 5 3x2

   Czytaj więcej...

Spotkanie z Mistrzem

Drodzy Arkowicze!

Jest już dostępna płyta z tegorocznego spotkania w Pieczyskach. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Fundacją. tel. 52 322 56 70

spotkanie 2014

Polecamy

WSPIERAJĄ NAS

Tyle osób nas odwiedza

Dziś 214

Wczoraj 317

W tym tygodniu 531

W tym miesiącu 5426

Wszystkie wizyty 1298033

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Fundacja Arka na Facebooku

Fundacja Arka na Facebooku

Znajdź w tym portalu