Fundacja Arka

Bydgoszcz

Ogłoszenie wyników Konkursu
SPOTKANIE Z MISTRZEM

 

Dnia 14 czerwca 2008 r zakończyło się posiedzenie Kapituły ogólnopolskiego konkursu pt "Spotkanie z mistrzem". Pod przewodnictwem Ewy Kurzawy Dyrektora Anteny Radia PIK oraz Bożeny Szymańskiej, dziennikarki Gazety Pomorskiej oceniono 104 prace, które wpłynęły na konkurs. Wyróżnione zostały cztery autorki, których prace rozpoczną pokonkursowe wydawnictwo Fundacji Arka pt "Spotkanie z pasją" pt. "Spotkanie z Pasją".

Najwyżej oceniony został tekst Agaty Krzyżanowskiej, a trzy równorzędne wyróżnienia przyznano: Marzenie Janus, Alicji Nyziak i Katarzynie Żeglickiej. Pozostałe 59 prac wybranych przez Kapitułę zostaną w obszernych fragmentach umieszczone w dalszej części książki. Wyróżnieni autorzy, których prace umieszczone zostaną w publikacji "Spotkanie z Pasją" spotkają się w dniach 10-17 sierpnia 2008 r na warsztatach integracyjnych w Ustroniu.

Osoby zainteresowane osiągnięciami osób niepełnosprawnych zapraszamy do obejrzenia wystawy, którą przez cały czas trwania spotkania oglądać będzie można w holu głównym Hotelu Magnolia w Ustroniu. Wystawie towarzyszyć będzie pokaz makrofotografii przyrody bydgoskiego fotografika Janusza Michalskiego.

W dniach 15-16 sierpnia zapraszamy również na tzw. Dni Otwarte w Hotelu Magnolia, gdzie będzie można spotkać się z uczestnikami naszych warsztatów. Pierwszy dzień poświęcony będzie rywalizacji sportowej. W sobotę zapraszamy chętnych na przedstawienie, których bohaterami będą nasi niepełbnosprawni uczestnicy. Przedstawimy program będący owocem naszych warsztatowych zmagań.

W imieniu Fundacji Arka serdecznie zaprasza
Barbara Olszewska i Ewa Pacek


 

 

Fundacja Arka ogłasza
kolejny konkurs z cyklu:
„Odkrywamy Świat Osób niepełnosprawnych”

Regulamin Konkursu

Temat konkursu:

SPOTKANIE Z MISTRZEM

 

Cel konkursu:

 • Aktywizacja twórcza osób niepełnosprawnych
 • Przybliżenie społeczeństwu świata oglądanego oczami osoby niepełnosprawnej
 • Promowanie pozytywnego wizerunku osoby niepełnosprawnej
 • Kształtowanie klimatu społecznej akceptacji osób niepełnosprawnych
 • Integracja środowiska
   

Warunki uczestnictwa:

 1. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby niepełnosprawne z terenu całego kraju, które posiadają i rozwijają zainteresowania czy pasję, a także chcą dalej doskonalić się w wybranym przez siebie kierunku.

 2. Należy opisać swoje zainteresowania i dobrze umotywować wybór Mistrza - osoby, z którą spotkanie będzie bodźcem do dalszego indywidualnego rozwoju

 3. 3. Należy także przedstawić własną wizję takiego spotkania, które mogłoby odbyć się w ramach pięciodniowych warsztatów z cyklu: „Spotkanie z Mistrzem” organizowanych przez Fundację Arka w hotelu „Magnolia” w Ustroniu.

 4. Praca nie może przekroczyć pięciu stron maszynopisu.

  Wszystkie prace należy przesyłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31.03.2008r.

   

  • w wersji elektronicznej w formie MS WORD (*.doc ) lub e–mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • lub pocztą na adres: Fundacja Arka
  ul. Warszawska 25
  85-058 Bydgoszcz
  z dopiskiem na kopercie: „KONKURS”

 5. Do każdej pracy należy dołączyć:

  ? kopertę formatu A4 z adresem zwrotnymi naklejonym znaczkiem.
  ? oświadczeniem podpisanym przez autora opowiadań, że nadesłana praca jest jego własnym dziełem
  ? ksero orzeczenia o stopniu niepełnosprawności 

   
   
 6. Wszystkie prace nadesłane na Konkurs stają się własnością Organizatora, na którego przechodzą wszelkie prawa majątkowe, na wszystkich polach eksploatacji, a twórca udziela Organizatorowi wyłącznej licencji z tym się wiążącej. Twórca udziela także licencji dotyczącej autorskich praw osobistych, przez co upoważnia Organizatora lub osoby, którym on wyrazi zgodę do zmieniania, przekształcania, modyfikowania i wykorzystywania jego utworu.

Ocena nadesłanych prac:

 • Nadesłane prace oceni Komisja Konkursowa powołana przez Organizatorów.
 • Komisja Konkursowa oceni prace w przeciągu trzech miesięcy od upływu terminu przyjmowania prac.
 • Autorzy nagrodzonych prac zostaną powiadomieni o wynikach Konkursu.

Nagrody:

 • Najciekawsze, najlepiej umotywowane prace ukażą się w kolejnym wydawnictwie Fundacji Arka z cyklu: „Odkrywamy świat osób niepełnosprawnych” w publikacji pt. „Spotkanie z pasją”.
 • Uroczyste wręczenie publikacji autorom wyróżnionych prac nastąpi podczas pięciodniowych warsztatów zorganizowanych dla nagrodzonych uczestników Konkursu w Oddziale Fundacji ARKA w Ustroniu w Hotelu „Magnolia”.

Postanowienia końcowe:

 1. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo publikowania prac nadesłanych na Konkurs bez wypłacania dodatkowych honorariów autorskich
 2. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy uczestnictwa
 3. Udział w konkursie jest jednoznaczny z przyjęciem warunków regulaminu konkursu
 4. Ostateczna interpretacja Regulaminu należy do Organizatora Konkursu.
   

Mamy profil na Facebooku

1,5 % dla Funkcji Arka

Przekaż nam 1,5%
ze swojego rozliczenia
podatkowego.

Pomóż Nam Pomagać...

logo oppNasza Fundacja to organizacja
pożytku publicznego.

KRS: 0000294020 

 

1 5 3x2

   Czytaj więcej...

Spotkanie z Mistrzem

Drodzy Arkowicze!

Jest już dostępna płyta z tegorocznego spotkania w Pieczyskach. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Fundacją. tel. 52 322 56 70

spotkanie 2014

Polecamy

WSPIERAJĄ NAS

Tyle osób nas odwiedza

Dziś 309

Wczoraj 358

W tym tygodniu 667

W tym miesiącu 6519

Wszystkie wizyty 1289744

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Fundacja Arka na Facebooku

Fundacja Arka na Facebooku

Znajdź w tym portalu