Fundacja Arka

Bydgoszcz

Marek Dubiński

Marek Dubiński wywalczył 3 miejsce w klasie 7 w 1 Grand Prix Polski w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych w Gdańsku w dniach 20-22.05.2016.
To największy sukces indywidualnym Marka w zawodach tej rangi
.

 

dubinski 01

Marek Dubiński w pierwszym meczu w grupie wygrał 3:0 z Mateuszem Knapkiem (Start Katowice).

W drugim meczu przegrał 0:3  z Michałem Deigslerem (Start Poznań).

Z drugiego miejsca wyszedł z grupy.

W I rundzie przegrał 0:3 ze Zbigniewem Kuraszem (TOP Bolesławiec). Został przesunięty do drabinki tylnej i w kolejnym meczu wygrał 3:0 z Markiem Kołbucem (TOP Bolesławiec) i Bogdanem Czarnowski (Start Białystok). W meczu o miejsca 3-4 zwyciężył Adama Żurawskiego 3:1.

Od lewej: 2m. Jarosław Muszyński (Start Gdańsk), 1m. – Michał Deigsler (Start Poznań), 3-4m. Maksym Chudzicki (Start Radom), Marek Dubiński (Start Wrocław)


 

W dniach 4-6 września 2015 r. odbył się XV Ogólnopolski Turniej w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych w Węgierskiej Górce. WZSN „Start” Wrocław w składzie: Jolanta Kopaczyńska, Daniel Staszak, Paweł Jabłoński i Marek Dubiński (kapitan) wywalczyła 1 miejsce w turnieju drużynowym. To jeden z największych sukcesów w turniejach ogólnopolskich.

W turnieju indywidualnym Marek Dubiński zajął 2 miejsce w kl.6-8. Największy sukces w turnieju ogólnopolskim.

W pierwszym meczu wygrał 3:1 ze Zbigniewem Kuraszem (TOP Bolesławiec). W drugim meczu wygrał 3:0 z Markiem Beszczyńskim („Start” Jelenia Góra). W trzecim meczu przegrał 0:3 z Grzegorzem Pieronkiem (Eurobeskidy Łodygowice I). W półfinale wygrał 3:0 z Wojciechem Wlazłą („Start” Skierniewice. W meczu o 1 miejsce przegrał 0:3 z Grzegorzem Pieronkiem (Eurobeskidy Łodygowice I).

 

 

W dniach 5-7.12.2014 r. odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym w Drzonkowie.

 

WZSN "Start" Wrocław w składzie Jolanta Kopaczyńska, Marek Dubiński (kapitan), Daniel Staszak, Paweł Jabłoński i Jakub Mirosław zajął 4 miejsce. To jeden
z największych sukcesów WZSN „Start” Wrocław w historii.

W pierwszym meczu przegraliśmy z drużyną Start Zielona Góra I 0:5.

W drugim meczu wygraliśmy z drużyną Start Szczecin 5:0

Zajęliśmy 2 miejsce w grupie A i awansowaliśmy do ćwierćfinału.

W wyniku losowania trafiliśmy w walce o półfinał na Start Katowice i wygraliśmy mecz 3:0

W półfinale przegraliśmy z IKS Jezioro Tarnobrzeg I 0:3.

Mecz o 3 miejsce przegraliśmy nieznacznie z IKS AWF Warszawa 2:3.

 

 

W dniach 5-7 września 2014 r. odbył się po raz 14 Ogólnopolski Turniej w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych w Węgierskiej Górce. Marek Dubiński zajął 4 miejsce w turnieju indywidualnym w kl.6-8.

W pierwszym meczu wygrał 3:0 ze Zbigniewem Kuraszem (TOP Bolesławiec). W drugim meczu przegrał 0:3 z Michałem Deigslerem (Start Poznań). W trzecim meczu wygrał 3:1 z Tomaszem Miką (Bielsko-Biała), w meczu o 3 miejsce przegrał 0:3 z Waldemarem Krzemińskim

 

W dniach 24-26 października 2014 r. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym w Pleszewie.

Marek Dubiński został ćwierćfinalistą Mistrzostw Polski w klasie 8.

W pierwszym meczu wygrał 3:2 ze Zbigniewem Kuraszem (TOP Bolesławiec), choć przegrywał już 0:2.

W drugim meczu przegrał 2:3 z Pawłem Mazurykiem (Jezioro Tarnobrzeg).

W trzecim wygrał 3:0 z Markiem Ryńskim (Start Bydgoszcz).

 

Zajął 2 miejsce w grupie i w 1/8 finału wygrał 3:0 z Markiem Pietrzakiem (Start Gorzów Wlkp).

W ćwierćfinale przegrał z Piotrem Grudniem (Start Zielona Góra) 0:3, który jest złotym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie 2012.

 


 

 

31 maja 2014 r. - 2 miejsce w turnieju tenisa stołowego w ramach Dolnośląskiego Święta Sportu

 

21 czerwca 2014 r. - 4 miejsce w II GRAND PRIX POLSKI w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych w Gołuchowie.

 

28 czerwca 2014 r. – 4 miejsce w III GRAND PRIX POLSKI w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych w Wiśle.

 

dubinski9W dniach 23-25 maja 2014 r. odbyło się I GRAND PRIX POLSKI Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym w Raszkowie. Marek Dubiński wywalczył 4 miejsce w kat. VIII.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dubinski 8

15 marca 2014 r. miały miejsce Otwarte Mistrzostwa Głuchołaz w Tenisie Stołowym. Marek Dubiński wywalczył 3 miejsce indywidualnie w kategorii rocznik 1994 i starsi.

dubinski 7

W dniach 22-24 listopada 2013 r. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym w Bielsku-Białej. Marek Dubiński został ćwierćfinalistą Mistrzostw Polski w kat. VIII.

W pierwszym meczu przegrał 0:3 (-5,-8,-5) z Marcinem Skrzyneckim (Start Zielona Góra), który jest złotym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie 2012.

W drugim meczu wygrał 3:0 (4,4,6) z Markiem Pietrzakiem (Start Gorzów Wlkp).

Zajął 2 miejsce w grupie i w kolejnej rundzie zagrał z Henrykiem Dąbrowskim (Start Szczecin), którego zwyciężył 3:0 (6,5,4).

W ćwierćfinale przegrał 0:3 (-6,-7,-8) z Piotrem Grudniem (Start Zielona Góra), który jest złotym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie 2012.

 

Z okazji Święta Uczelni w dniu 14 listopada 2013 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Politechniki Wrocławskiej w Tenisie Stołowym. W kategorii "wykładowcy/absolwenci" 2 miejsce i srebrny medal wywalczył Marek Dubiński.W drodze do finału pokonał kolejno: Grzegorza Macha (2:0), Annę Domaradzką-Żyłę (2:0). W finale uległ Władysławowi Bilskiemu (0:3).

 

Światowy Dzień Osób Jąkających Się

 

XIII Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawych
Nagroda za 5 miejsce

(01:08 oraz 03.40) 

 

dubinski

 

 

 

W dniach 01-02.09.2012 odbyła się II Mini Olimpiada Dolnośląska Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym "Złota Rakietka".
Marek Dubiński (WZSN ?Start" Wrocław) wywalczył 3 miejsce w kat. VI-VIII.

 

dubinski 5

W ramach święta studentów - Juwenalia 2012 na Politechnice  Wrocławskiej, 17 maja 2012, odbyły się otwarte Mistrzostwa w Tenisie  Stołowym.

W kategorii wykładowcy/absolwenci amatorzy open 1 miejsce i  złoty medal zdobył Marek Dubiński.

W kategorii "pracownicy i studenci niepełnosprawni" 1 miejsce i  złoty medal zdobył Marek Dubiński. 

W tym dniu odbył się finał kwietniowego turnieju osób  niepełnosprawnych, który wygrał Marek  Dubiński (z Dawidem Kaźmierczakiem 3:0). W turnieju majowym również  triumfował Marek, który w finale pokonał po zaciętej walce Dawida  Kaźmierczaka 3:2.

W jednym dniu cztery 1 miejsca, to największy dotychczasowy sukces Marka.

 

dubinski_medal

Z okazji Święta Uczelni w dniu 17 listopada odbyły się Otwarte Mistrzostwa Politechniki Wrocławskiej w Tenisie Stołowym. W kategorii "wykładowcy/absolwenci" złoty medal wywalczył Marek Dubiński.

 

W dniach 4-6 listopada 2011 r. odbył się jubileuszowy 10 Międzynarodowy Turniej
"O Puchar miasta Hradec Kralove" w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych.

Drużyna WZSN ?START" Wrocław w składzie: Paweł JABŁOŃSKI, Adrian SZCZEPANIAK, Andrzej BARAŃSKI i Marek DUBIŃSKI wywalczyła 1 miejsce.

Dla drużyny WZSN ?START" Wrocław to największe zwycięstwo w turnieju międzynarodowym.

 

W dniach 5-7 listopada 2010 r. odbył się po raz 9 Międzynarodowy Turniej "O Puchar miasta Hradec Kralove" w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych.

W turnieju uczestniczyło 10 drużyn z Polski, Niemiec, Czech i Słowacji.dubinski_hradec_2

Drużyna WZSN ?Start" Wrocław w składzie: Adrian SZCZEPANIAK, Paweł JABŁOŃSKI, Marek DUBIŃSKI, Daniel STASZAK zdobyła 2 miejsce. Funkcję kierownika drużyny, w zastępstwie trenera Andrzeja Barańskiego, pełnił Marek Dubiński.

Po zaciętej walce drużyna naszego Marka Dubińskiego zajęła II miejsce ustępując pola drużynie z Monachium.

Kilka słów o Marku Dubińskim

1 września 1997 roku pracuje w Bibliotece Głównej i OINT Politechniki Wrocławskiej, od 3 listopada 2008 r. w Oddziale Informacji Naukowej.
Od listopada 1999 r. jest prezesem Wrocławskiego Klubu J (Wrocławskiego Oddziału Polskiego Związku Jąkających się). W 1997 r. ukończył studia bibliotekoznawcze na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

dubinski_hradec


Jego pasje to: gra w ping-ponga (pięć razy uczestniczył w Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych) oraz aforystyka. Ukazało się pięć książek w jego opracowaniu: "Sentencje łacińskie na trzecie tysiąclecie" (2000), "Sentencje z Bliskiego i Dalekiego Wschodu na trzecie tysiąclecie" (2000), "Sentencje orientalne" (2005), "Sentencje japońskie" (2006) i "Sentencje chińskie" (2008).Autor 7artykułów naukowych i 30 popularnonaukowych na temat bibliotekarstwa wrocławskiego. Ostatnio specjalizuje się w opracowywaniu biogramów naukowych wybitnych bibliotekarzy- pionierów Biblioteki Politechniki Wrocławskiej.

Artykuł o jakaniu w zwiazku z filmem JAK ZOSTAC KROLEM?

Mamy profil na Facebooku

1,5 % dla Funkcji Arka

Przekaż nam 1,5%
ze swojego rozliczenia
podatkowego.

Pomóż Nam Pomagać...

logo oppNasza Fundacja to organizacja
pożytku publicznego.

KRS: 0000294020 

 

1 5 3x2

   Czytaj więcej...

Spotkanie z Mistrzem

Drodzy Arkowicze!

Jest już dostępna płyta z tegorocznego spotkania w Pieczyskach. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Fundacją. tel. 52 322 56 70

spotkanie 2014

Polecamy

WSPIERAJĄ NAS

Tyle osób nas odwiedza

Dziś 173

Wczoraj 317

W tym tygodniu 490

W tym miesiącu 5385

Wszystkie wizyty 1297992

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Fundacja Arka na Facebooku

Fundacja Arka na Facebooku

Znajdź w tym portalu