Fundacja Arka

Bydgoszcz

W dniach 10 - 13.10.2011 w Pieczyskach k./ Koronowa odbyło sie spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych, których połączyła książka wydana przez Fundację ARKA pt. Przełom się będąca podsumowaniem naszego ostatniego konkursu.

Spotkanie było nagrodą za wyróżnienie w konkursie jednocześnie pierwszym krokiem w kierunku promocji tego wydania. Rozpoczęło się uroczysta konferencją, podczas której mogliśmy podziękować naszym głównym sponsorom, którzy umożliwili nam zrealizowanie naszego projektu. Podziękowanie dla Domu Wydawniczego Margrafsen złożyliśmy na ręce Pani Marii Senskiej, dla Wojskowej Agencji Mieszkaniowej z Warszawy na ręce Pana Eugeniusza Podbielskiego Kierownika WDW Żagiel w Pieczyskach.

Wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji naszych celów podziękowaliśmy w wydanej książce.

Zapraszam do przeczytania artykułu ?Poławiacze przełomów", które wprowadzi nas w atmosferę naszego spotkania.

 

Zobacz fotografie

ksiazka przelom_300

? Opisywane w książce ?Przełom ? się" ludzkie losy mogłyby posłużyć za scenariusz niejednego wstrząsającego filmu ? mówi bibliotekarka z Bydgoszczy Krystyna Skiera. ? Ta książka z pewnością będzie dla wielu drogowskazem, jak żyć ? twierdzi wikariusz generalny diecezji bydgoskiej ks. dr Bronisław Kaczmarek.

Bohaterami i autorami książki Fundacji Arka z Bydgoszczy ?Przełom ? się" są poławiacze przełomów. To ludzie, którzy odpowiedzieli na konkurs rozstrzygnięty 11 października w Pieczyskach nad Zalewem Koronowskim. W swoich tekstach poruszają sprawy bliskie każdemu człowiekowi, a więc problemy dzieciństwa, syndromu odrzucenia, walki ze słabościami i brakiem zaufania, a także oswajaniem bólu i ciemności. Mimo trudnych tematów jest w nich dużo optymizmu i nadziei.

Maria Szmuda z Gorzowa Wlkp. wyznała: ?Dotarło do mnie, ile jeszcze mam", a Zenon Miszewski z Ustki zrozumiał, po co żyje. Z kolei Arkadiusz Zając z Solca Kujawskiego napisał: ?Dzięki kontaktowi z niemieckimi studentami i stypendystami z innych krajów nie skupiam się wyłącznie na swoich własnych problemach, które ? jak się okazało ? nie są największe".

Czytaj więcej...

Gorące gratulacje i podziękowania dla całej załogi Fundacji Arka Bydgoszcz za długoletni trud i zaangażowanie w pracę na rzecz drugiego człowieka. Pomocna dłoń napotkanych tu ludzi niejednego z nas wyciągała z opresji wewnętrznego marazmu szarej codzienności, wskazując drogowskazy na życiowej ścieżce. W tym roku także mieliśmy szansę zażyć na pokładzie Arki łyk świeżego powietrza i zastrzyk optymizmu.

W imieniu wszystkich uczestników z całego serca za to dziękuję, bo zdaję sobie sprawę, że droga do spotkania nie była łatwa - zwłaszcza w obecnej sytuacji społeczno-ekonomiczniej kraju. Siódemka jednak okazała się szczęśliwą, magiczną dla Fundacji liczbą, przyniosła szczęście i dała siłę organizatorom do działania. Okazało się, że wystarczy hasło ?Arka", bo przemiany i przełomy jakie się dzieją przyciągają jak magnes. Może właśnie dlatego osoby wspópracujące przy tegorocznym projekcie nie pobierały honorarium za swój czas i wielką pomoc.

Czytaj więcej...

Mamy profil na Facebooku

1,5 % dla Funkcji Arka

Przekaż nam 1,5%
ze swojego rozliczenia
podatkowego.

Pomóż Nam Pomagać...

logo oppNasza Fundacja to organizacja
pożytku publicznego.

KRS: 0000294020 

 

1 5 3x2

   Czytaj więcej...

Spotkanie z Mistrzem

Drodzy Arkowicze!

Jest już dostępna płyta z tegorocznego spotkania w Pieczyskach. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Fundacją. tel. 52 322 56 70

spotkanie 2014

Polecamy

WSPIERAJĄ NAS

Tyle osób nas odwiedza

Dziś 162

Wczoraj 317

W tym tygodniu 479

W tym miesiącu 5374

Wszystkie wizyty 1297981

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Fundacja Arka na Facebooku

Fundacja Arka na Facebooku

Znajdź w tym portalu